У Південній Кореї скасували шоу російської балерини, яка підтримує Путіна

Джерело: The Korea Times

У Сеулі скасували виставу балету за участю російської балерини Світлани Захарової, яка підтримує президента РФ Володимира Путіна.

У виданні зазначають, що постало питання щодо доцільності виступів у Південній Кореї осіб, які підтримують політику Кремля в умовах повномасштабної війни проти України.

Шоу балерини під назвою “Modanse”, яке зображує замальовки із життя французької дизайнерки Коко Шанель, планували показувати у період з 17 по 21 квітня у Сеульському центрі мистецтв, який пов’язаний з міністерством культури, спорту та туризму Південної Кореї. 15 березня центр повідомив про скасування виступів.

“З жалем повідомляємо вам, що корейську частину “Modanse” скасовано з міркувань безпеки як глядачів, так і артистів. Ми щиро вибачаємося перед усіма глядачами, які очікували цього виступу, і просимо вас з розумінням поставитися до цього”, – мовиться у повідомленні центру про скасування.

З вебсайту центру видалили анонс події.

Позиція Захарової викликала суперечки, і 4 березня посольство України в Кореї висловило осуд, звинувачуючи Захарову та нинішнього директора Большого театру Валерія Гергієва у тому, що вони “активно та гучно потурали злочинним діям російського режиму в Україні”.

У посольстві заявили, що Росія використовує культурні заходи, щоб виправдати війну та геноцид як форму використання культурної зброї, і закликали міжнародних партнерів зупинити культурну співпрацю з російським режимом та його представниками, звернувши увагу на попередні скасування та бойкоти вистав у різних країнах.

Посольство РФ, своєю чергою, висловило жаль з приводу скасування шоу, наголосивши на “безсовісній кампанії” проти Росії.

Варто зауважити, що Світлана Захарова народилась в Україні, у місті Луцьк та закінчила Київське хореографічне училище.

Після завершення навчання переїхала до Росії, виступаючи з 2003 року у Большому театрі. У 2007 році вона вступила до партії “Единая Россия”.

  • З 7 по 17 березня у Франці триває фестиваль російського кіно, присвячений Олексію Навальному – російському опозиціонеру, який помер у колонії наприкінці лютого. У програмі фестивалю – фільм Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.