У Південній Кореї внаслідок сильних злив пошкоджено майже 40 об’єктів культурної спадщини

Джерело: Yonhap.
У Південній Кореї через потужні зливи пошкоджень зазнали 39 об’єктів культурної спадщини.
Серед пошкоджених об’єктів 19 належать до історичних місць та пам’яток природи, ще десять – є мальовничими місцями та фольклорною культурною спадщиною.
Інших чотири об’єкти культури визначено як скарби та зареєстровано як культурну спадщину, ще один пошкоджений об’єкт належить до національного надбання.

Зображення: Yonhap
Крім того, дощами розмито дорогу до храму Бусоекса з Королівства Сілла (57 рік до н.е. – 935 рік до н. е.).
Окрім цього, фортецю часів Пекче (234-678 роки) частково затоплено, інша частина споруди –пошкоджена і втратила ґрунт.
Ще одну фортецю, Гонсансон, яка належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, також затоплено внаслідок потужних злив, які почалися 23 червня.
В Управлінні спадщини повідомили, що держслужбовці вживають екстрених заходів, щоб вирішити проблеми та запобігти нещасним випадкам.
“Ми вживаємо заходів для запобігання нещасним випадкам на об’єктах національної спадщини, які, як підтверджено, зазнали пошкоджень, і працюємо над швидким відновленням”, – заявили в Управлінні культурної спадщини Південної Кореї.
А також зазначили, що основні об’єкти спадщини знаходяться під пильним наглядом, оскільки прогнозується до 200 мм опадів для Чхунчхона та південних регіонів, і від 10 мм до 100 мм – для решти країни до четверга.
- У Південній Кореї внаслідок повеней та зсувів, спричинених зливами, загинули щонайменше 32 людини. Ще десять людей вважають зниклими безвісти.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату, і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- На півночі Індії через потужні зливи, що спричинили повені та зсуви ґрунту, загинула 41 особа, ще понад дві тисячі осіб вдалося евакуювати.
- Зливові дощі над південно-західним японським островом Кюсю спричинили повені та зсуви ґрунту, внаслідок яких загинуло 6 осіб, ще 3 – зникли безвісти.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.