У Південній Кореї запросили ордер для арешту відстороненого президента

Джерело: Yonhap

Спільна слідча група в Південній Кореї подала запит на арешт президента Юна Сук Йоля, звинувачуючи його в повстанні та зловживанні владою. Запит був поданий до Західного окружного суду Сеула вночі 24 грудня. Це зробило Юна першим чинним президентом країни, для якого запитали арешт.

Юна звинувачують у тому, що 3 грудня він оголосив воєнний стан і наказав розмістити війська в Національних зборах, щоб перешкодити депутатам проголосувати проти указу. Слідчі стверджують, що його дії порушують закони країни.

Президент відкинув усі звинувачення, назвавши своє рішення “управлінським актом”, метою якого було запобігання зловживанням з боку опозиційної партії.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

Юн Гап Гин, представник Юна, заявив, що команда захисту подасть судовий документ із висновками щодо запиту на арешт і офіційно призначить адвокатів.

Раніше Юн заявляв, що планує вжити “формальних кроків” у відповідь на дії слідчих. Він також розкритикував Управління з розслідування корупції для високопосадовців (CIO), яке є частиною слідчої групи, зазначивши, що це агентство не має повноважень розслідувати звинувачення в повстанні.

Запит на арешт став кульмінацією тривалого протистояння між президентом і опозицією, яке триває з моменту оголошення воєнного стану

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.