У Північній Кореї стратили чоловіка, який слухав K-pop музику

Джерело: The Guardian

У звіті про права людини в Північній Кореї за 2024 рік, опублікованому міністерством об’єднання Південної Кореї, вказано про страту молодого північнокорейця, який слухав K-pop музику.

За даними звіту – де зібрано свідчення 649 біженців з Північної Кореї – 22-річного мешканця КНДР стратили публічно за перегляд та поширення південнокорейських фільмів та музики.

За даними одного з біженців, чоловіка стратили ще у 2022 році за те, що він прослухав понад 70 південнокорейських пісень і три фільми, та розповсюдив їх, тим самим порушивши закон КНДР, ухвалений у 2020 році, який забороняє

Інші випадки репресій включають покарання за “реакційні” практики, такі як наречені в білих сукнях, наречений, який бере на руки наречену, носіння протисонцевих окулярів або вживання алкоголю з винних келихів – усе це вважається звичаєм Південної Кореї.

Мобільні телефони також часто перевіряють на предмет написання імен контактів, виразів і сленгових термінів, які вважаються пов’язаними з південнокорейським впливом, стверджує звіт. Хоча обидві Кореї мають одну мову, тонкі відмінності з’явилися після поділу після Корейської війни 1950–1953 років.

Заборона K-pop є частиною кампанії захисту північнокорейців від “злочинного” впливу західної культури, яка почалася за колишнього лідера Кім Чен Іра та посилилася за його сина Кім Чен Ина.

У 2022 році Радіо Вільна Азія заявило, що режим розправляється з “капіталістичною” модою та зачісками, націлившись на вузькі джинси та футболки з іноземними словами, а також на фарбоване або довге волосся.

Експерти кажуть, що дозвіл південнокорейській популярній культурі проникнути в північнокорейське суспільство може становити загрозу для ідеології, яка вимагає абсолютної лояльності до династії Кімів, яка править країною з моменту її заснування в 1948 році.

Та попри такі суворі заходи, вплив південнокорейської культури, включно з останніми телевізійними шоу, здається нестримним, за словами нещодавнього біженця з Північної Кореї.

“Швидкість впливу південнокорейської культури на Північну Корею дуже висока. Молоді люди слідують і копіюють південнокорейську культуру, і вони справді люблять все південнокорейське”, – сказала на брифінгу у Сеулі 20-річна біженка з КНДР.

Останніми тижнями Північна Корея відправила через кордон тисячі повітряних куль зі сміттям у відповідь на запуск повітряних куль з Південної Кореї, вантаж яких містить листівки проти Пхеньяну, доларові купюри та USB-накопичувачі з K-pop і дорамами.

“Після перегляду корейських драм багато молодих людей ставлять собі питання: “Чому ми повинні так жити?”. … Я думала, що краще помру, ніж буду жити в Північній Кореї”, – сказав додала вона.

Жінка, яка втекла з Південної Кореї на дерев’яному човні у жовтні 2023 року, також розповіла про ставлення північнокорейців до Кім Чен Ина.

“Звичайно, ми не можемо сказати нічого поганого проти Кім Чен Ина публічно, але в колі близьких друзів або членів сім’ї ми говоримо ці слова”, – заявила вона.

Президент Володимир Зеленський погодився з можливістю переговорів із главою РФ Володимиром Путіним задля закінчення війне. Однак, зауважив на важливій умові: переговори між Україною та Росією можуть відбуватися “через посередників”.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав Львівську міськраду пришвидшити розв’язання питанням з відбудовою музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. Політик нагадав, що запропонував власним коштом відновити будівлю, проте місцева влада досі зволікає з рішенням.

30 червня день народження українського політичного та державного діяча, Головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича, котрий своїм життєвим шляхом здобув особливе місце в історії та вважається одним з найяскравіших лідерів руху за незалежність України.

В Оболонському районі Києва уламки ворожої повітряної цілі впали на житловий будинок, внаслідок чого відбулося загоряння кількох квартир. Наразі відсутня інформація про постраждалих.

Аналіз даних тисяч польотів показав, що російські ВПС глушили GPS-звʼязок на сотнях британських військових рейсів. Так, з початку 2024 року під впливом опинився кожен четвертий літак. Глава Міноборони Великої Британії назвав такі дії “нерозсудливими”.