У плановий ремонт виведено ще один атомний енергоблок, що призвело до зменшення потужності атомних електростанцій

Джерело: НЕК “Укренерго”

2 серпня у плановий ремонт вивели один з атомних енергоблоків. Через це зменшилось виробництво на атомних електростанціях, які забезпечують покриття більшої частини споживання.

У зв’язку із цим в “Укренерго” закликають українців до економії електроенергії, насамперед у вечірні години, коли рівень використання є максимальним.

Також, за даними НЕК “Укренерго”, напередодні, 1 серпня, найвище споживання було о 21:30, що на 1,7% вище, ніж споживання 31 липня.

“Це рівнозначно потужності одного теплового енергоблока, який необхідно додатково залучати, щоб забезпечити потребу в електроенергії. Але кількість енергоблоків, які можуть працювати та виробляти електроенергію, суттєво обмежена через масштабну ремонтну кампанію. Тому важливо економно використовувати електроенергію та розподіляти споживання упродовж доби. Це дозволить зменшити навантаження на енергосистему”, – закликали у компанії.

Для того, аби економити електроенергію, українців закликають:

– охолоджувати приміщення не нижче 23˚ градусів;

– вимкнути потужні електроприлади або користуватись ними почергово;

– переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;

– вимикати світло, коли виходите з приміщення.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).