У Польщі демонтували ще один пам’ятник присвячений Червоній армії

Джерело: PolskieRadio

У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.

Президент Інституту Кароль Навроцький нагадав про звірства, які чинили представники Червоної армії стосовно жителів цієї частини Польщі.

Цей радянський пропагандистський об’єкт стояв там з 1960-х років, щоб спотворити історичні знання та історичну правду, наголосив Навроцький.

Пам’ятник “Полеглим у боротьбі за визволення Домб’я” вшановував солдат Червоної армії та армії Берлінґа. У березні 2022 року з’явилась пропозиція забрати монумент з публічного простору. Вже у червні депутати Щецина одноголосно проголосували за його демонтаж.

  • Очільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР.
  • У Мінкульті заявляли, що було б неправильно повністю демонтувати монумент, який став однією з візитівок України.
  • 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.

Заступник прем’єр-міністра Великої Британії Девід Леммі заявив, що курс зовнішньої політики країни, включно з підтримкою України та відновленням відносин із ЄС, залишиться незмінним навіть після відставки прем’єра Кіра Стармера і призначення нового очільника уряду.

Ексрадник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон визнав провину у справі про незаконне зберігання секретної інформації та уклав угоду зі слідством, яка може дозволити йому уникнути тюремного ув’язнення.

Увечері 26 червня російські окупанти вдарили безпілотником поблизу відділення Нової пошти в Семенівці Чернігівської області. Унаслідок атаки поранений чоловік.

Увечері 26 червня у Вінниці двоє малолітніх хлопців постраждали унаслідок вибуху невідомого предмета. Постраждалих госпіталізували.

Український боксер Олександр Усик повідомив, що залишає всі чемпіонські пояси у надважкій вазі вакантними. Він зазначив, що не завершує спортивну кар’єру.