У Польщі демонтували ще один пам’ятник присвячений Червоній армії
Джерело: PolskieRadio
У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.
Президент Інституту Кароль Навроцький нагадав про звірства, які чинили представники Червоної армії стосовно жителів цієї частини Польщі.
Цей радянський пропагандистський об’єкт стояв там з 1960-х років, щоб спотворити історичні знання та історичну правду, наголосив Навроцький.
Пам’ятник “Полеглим у боротьбі за визволення Домб’я” вшановував солдат Червоної армії та армії Берлінґа. У березні 2022 року з’явилась пропозиція забрати монумент з публічного простору. Вже у червні депутати Щецина одноголосно проголосували за його демонтаж.
- Очільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР.
- У Мінкульті заявляли, що було б неправильно повністю демонтувати монумент, який став однією з візитівок України.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
Майже 4 тисячі листів надійшли до палацу Фонтенбло у Франції в межах проєкту “Напишіть Марії-Антуанетті”, присвяченого останній королеві країни. Ініціативу запустили до 240-х роковин її останнього візиту до замку, який вважається однією з її улюблених резиденцій.
Впродовж 23 червня армія РФ обстрілювала Херсонщину ствольною та реактивною артилерією, а також БпЛА. Є загиблий та постраждалі.
Американська технологічна компанія Oracle за рік скоротила близько 21 тисячі працівників у різних країнах. Компанія пояснює реструктуризацію переорієнтацією бізнесу на хмарні сервіси та штучний інтелект.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.