У Польщі провели курс CIMIC для українських військових за стандартами НАТО
Джерело: пресслужба Генерального штабу ЗСУ
У Генштабі ЗСУ повідомили, що в Польщі відбувся курс з цивільно-військового співробітництва за стандартами НАТО для українських військових.
Проведення курсу організували в межах багатостороннього співробітництва з представниками США, Великої Британії, Італії та Польщі. Участь взяли військовослужбовці підрозділів ЦВС ЗСУ всіх рівнів військового управління, від тактичного до стратегічного.
Уважається, що курс передбачав навчальну та інтенсивну навчальну програму.
який впродовж тижня учасники:
- вивчали планування та проведення заходів цивільно-військового співробітництва,
- вивчали основи міжнародного гуманітарного права,
- розглядали процес прийняття військових рішень за стандартами НАТО,
- оцінювання стану цивільного середовища,
- розгортання та функціонування центрів цивільно-військового співробітництва,
- переймали міжнародний досвід з цивільно-військової взаємодії та захисту цивільного населення у збройних конфліктах.
Своєю чергою українські CIMIC ознайомилися з партнерами з особливостями цивільно-військового співробітництва ЗСУ, в реаліях російсько-української війни. Поділилися власним досвідом роботи, вручили пам’ятні подарунки та підякували організаторам підтримки українського народу.
Недаремно в нас кажуть, що справжні друзі пізнаються в біді. Ми безмежно вдячні нашим партнерам за всебічну підтримку української армії, народу і країни, за єдність усього цивілізованого світу у боротьбі проти терористичного режиму РФ, – зауважив представник Центрального управління ЦВС Генштабу ЗСУ полковник Юрій Іващенко.
Усі учасники отримали відповідні міжнародні сертифікати про успішне проходження курсу.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські військовослужбовці тренуються рятувати поранених на полігонах Великої Британії.
- За повідомленням ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершує навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Бійці бригади “Азов” провели тактичні навчання, в яких взяв участь командир бригади Денис Прокопенко на псевдо “Редіс”.
- Військовослужбовці Луганського прикордонного загону пройшов п’ятитижневий навчальний курс базового військового вищого навчального закладу у Піхотній академії армії Королівства Іспанія у Толедо.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.