У Польщі заблокували американські патрульні катери для України

Джерело: експерт з управління міграцією та кордонами Павло Кравчук/Facebook
На польсько-українському кордоні протестувальники з партії “Конфедерація” заблокували перевезення нових патрульних катерів для України, наданих американською компанією SAFE Boats International.
Як йдеться у дописі, блокатори з “Конфедерації” заявили, що це “дорога яхта” оформлена як гуманітарна допомога.
Своєю чергою, Кравчук звернувся за коментарем до американської компанії-виробника SAFE Boats International, яка підтвердила, що це човен її виробництва.
“SAFE Boats International надала … 27-футові патрульні човни типу “Кабіна з можливістю обходу” (Walk Around Cabin) для України. Це частина програми допомоги від уряду США. Надані SAFE Boats судна призначені для використання як урядові патрульні судна і не призначені для використання як приватні яхти”, – зазначено в повідомленні.
Утім, Кравчук зауважив, що не може стверджувати напевно, що під чохлом саме цей човен, однак вважає дуже суттєвою імовірністю, що це так.
“Конфедерація не тільки завдає шалених збитків економіці України та затримує життєво важливі постачання опосередковано, а й прямо блокує військові вантажі”, – резюмував він.
- Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.