У Польщі знайшли 11 картин, які викрали під час евакуації з України у 2022 році

Джерело: РАР

Викрадені у Польщі під час евакуації з Києва до Швейцарії після початку повномасштабного вторгнення 11 творів сучасного мистецтва знайдено і повернуто.

Прокурорка Окружної прокуратури у Перемишлі Малґожата Тацюх-Курасєвіч розповіла, що твори мистецтва були викрадені під час пограбування у ніч на 25 березня 2022 року в Перемишлі, коли їх перевозили з України до Швейцарії.

Зокрема це десять картин і одна фотографія таких митців, як Дем’єн Герст, Бенксі, Такаші Муракамі, Лінда Маккартні, Сіннін Ши. Їх загальна вартість понад 186 600 доларів.

“9 грудня 2024 року відбувся значний прорив у розслідуванні – через майже три роки викрадені твори сучасного мистецтва відомих іноземних художників було повернуто”, – повідомила прокурорка Тацюх-Курасєвіч.

За її словами, 11 грудня оригінальність творів підтвердили іноземні експерти.

Як зазначила прокурорка, повернення викрадених картин і фотографії стало результатом спільної роботи Окружної прокуратури у Перемишлі, співробітників Воєводського управління поліції в Ряшеві та співпраці із представниками компанії-власника творів.

Згідно з повідомленням, розслідування у справі про викрадення творів мистецтва під наглядом прокуратури Перемишля проводила Міжнародна спільна слідча група, створена в межах європейської інституції Євроюст (Eurojust).

Крім цього, над пошуком картин працювали директор департаменту Офісу генерального прокурора України та співробітники Національної поліції України.

Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.

За даними синоптиків у четвер, 25 червня, у частині областей очікуються короткочасні опади.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.