У Полтавському СІЗО виявили спеціально облаштовану камеру для тортур – ДБР
Джерело: ДБР
Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.
Співробітники установи знущалися з осіб, які відмовлялися співпрацювати з адміністрацією, порушували розпорядок або скаржилися на дії працівників. Для цього на території медичної частини облаштували спеціальне приміщення, яке використовували як камеру тортур.
У невеликій кімнаті ув’язнених прив’язували до металевого ліжка, залишаючи без їжі, води та можливості скористатися туалетом на кілька діб. Один із постраждалих за останні три роки пережив таке жорстоке поводження понад десять разів, — розповіли у ДБР.
Кілька днів тому оперативники ДБР зафіксували чергові знущання з ув’язнених. Двом працівникам установи – черговому та старшому корпусу відділу режиму і охорони – повідомили про підозру у катуванні за ч. 3 ст. 127 КК України. Зауважується, що саме вони безпосередньо завели потерпілого до приміщення та прив’язали його до ліжка.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років. Нині тривають слідчі дії для встановлення всіх епізодів та повного кола осіб, причетних до катувань.
- На Житомирщині затримали т.з. “Коростишівську банду”, що причетна до зґвалтувань, викрадень та катувань людей. Банда орудувала в Україні після 2014 року, а нині її нейтралізували СБУ та Нацполіція. Фігурантам загрожує довічне позбавлення волі.
- Служба безпеки України затримала у Черкасах зловмисника, який вимагав від родин загиблих українських воїнів частку від грошової допомоги, яку вони отримували від держави. Мовиться про одноразову виплату у розмірі 15 млн гривень після загибелі захисника на війні.
- На Львівщині Служба безпеки викрила банду рекетирів, які після мобілізації до лав української армії почали займатись вимаганням грошей із громадян.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.