У Португалії, Північній Македонії та Болгарії через спеку вирують лісові пожежі

Джерело: Euronews

Лісові пожежі, спричинені сильною спекою, спалахують по всій Європі, проте найбільше зараз потерпають жителі Португалії, Північної Македонії та Болгарії.

За даними видання, у Португалії щонайменше 14 осіб, у тому числі 11 пожежників, доставлено до лікарні для перевірки стану здоров’я після вдихання диму під час пожежі, що спалахнула в містечку поблизу португальської столиці Лісабона.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, пожежа почалася вдень 23 липня, але вже за кілька годин її вдалося взяти під контроль. До її ліквідації залучено понад 300 пожежників, 93 автомобілі та вісім пожежних літаків.

Повідомляється, що постраждав кінний центр, через що довелося евакуювати 30 коней.

Тим часом у Болгарії лісові пожежі в муніципалітеті Болярово, що межує з Туреччиною, вдалося взяти під контроль лише після семи днів боротьби з вогнем.

Місцеві ЗМІ зазначали, що вогонь охопив близько 73 кілометрів землі, завдавши величезної шкоди селу Воден, де багато людей втратили свої домівки. Ситуацію в цьому районі важко контролювати через високу температуру і сильний вітер.

У найбільш постраждалих від пожеж районах створено тимчасове житло для тих, хто втратив свої домівки. Відтак, перші сім мобільних будинків прибули в неділю, 21 липня, нині очікуються доставка інших будинків, які будуть обладнані ліжками, кухонним приладдям та побутовими речами.

Окрім того, сім лісових пожеж тривають в Північній Македонії, де пожежні команди борються з полум’ям вже майже два тижні. Найгірша ситуація склалася на горі Серта, між містами Стіп і Неготіно, де полум’ям охоплено близько 30 кілометрів землі.

Влада направила в цей район два поліцейських гелікоптери, армійський гелікоптер, 60 поліцейських спецслужб і 100 військовослужбовців, а також збільшила кількість гелікоптерів і літаків, наданих в рамках механізму ЄС з цивільного захисту.

Лісові пожежі також вирують в Греції – біля кордону Болгарії з санданськими селами Петрово і Голешово, що розташовані менш ніж за 2 км від кордону. Лісники і пожежники проклали просіки, щоб запобігти поширенню вогню на гору Славянка, де також розташований заповідник Алі-Ботуш.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.