У Повітряних силах пояснили, чому тривоги під час злету МіГів стали довшими
Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону
В Україні почастішали повітряні тривоги, пов’язані зі злетом російських винищувачів МіГ. Раніше подібні тривоги тривали недовго, однак зараз – по декілька годин. У Повітряних силах пояснили, чому.
За словами Ігната, раніше тривоги під час злетів МігГ-31 тривали близько 20 хвилин або близько 1,5 години.
“Це відпрацьовувалися зліт та посадка, тренувальні польоти передусім. Так, були тривоги 1,5 години – це час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне, тобто літає, поки не витратить все пальне. І повертається на базу”, – пояснив він.
Однак зараз окупанти почали виконувати інші завдання на винищувачах, зокрема – дозаправку у повітрі.
“Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає фактично удвічі”, – додав речник.
Ігнат також пояснив, що МіГ-31 є різні, різних модифікацій. Цей винищувач, зокрема, несе загрозу, особливо коли є інформація, що на борту може бути ракета “Кинджал”.
“Скільки за часом… Якщо, 1,5 години – штатне відпрацювання пального, дозаправка в повітрі – це 1-1,5 години можна додавати до того часу. Тому до 3 годин – можливий такий варіант”, – зазначив Ігнат.
- Вночі 10 листопада війська РФ атакували країну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей знищено силами ППО.
24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.
У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.
Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні €3,5 млрд допомоги, яка надійде у березні.