У Повітряних силах пояснили, чому тривоги під час злету МіГів стали довшими

Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону

В Україні почастішали повітряні тривоги, пов’язані зі злетом російських винищувачів МіГ. Раніше подібні тривоги тривали недовго, однак зараз – по декілька годин. У Повітряних силах пояснили, чому.

За словами Ігната, раніше тривоги під час злетів МігГ-31 тривали близько 20 хвилин або близько 1,5 години.

“Це відпрацьовувалися зліт та посадка, тренувальні польоти передусім. Так, були тривоги 1,5 години – це час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне, тобто літає, поки не витратить все пальне. І повертається на базу”, – пояснив він.

Однак зараз окупанти почали виконувати інші завдання на винищувачах, зокрема – дозаправку у повітрі.

“Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає фактично удвічі”, – додав речник.

Ігнат також пояснив, що МіГ-31 є різні, різних модифікацій. Цей винищувач, зокрема, несе загрозу, особливо коли є інформація, що на борту може бути ракета “Кинджал”.

“Скільки за часом… Якщо, 1,5 години – штатне відпрацювання пального, дозаправка в повітрі – це 1-1,5 години можна додавати до того часу. Тому до 3 годин – можливий такий варіант”, – зазначив Ігнат.

  • Вночі 10 листопада війська РФ атакували країну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей знищено силами ППО.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.