У Повітряних силах пояснили, чи може ППО збивати російські ракети подалі від житлових будинків
Джерело: національний телемарафон.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що ППО не може збивати російські БПЛА та ракети, якщо системи розташовані далі від житлових будинків. Перебазування систем за межами міста дозволить росіянам легше виявити прогалини в обороні.
“Засоби ППО різні – середнього та малого радіусу дії, є винищувальна авіація, а є мобільні вогневі групи. Те, що у нас зараз є, а це і старі радянські системи, і те, що нам надали партнери, його недостатньо, щоб ми взяли Україну в кільце ППО так, щоб миша не проскочила. Це неможливо. У нас величезна лінія фронту – майже 2,5 тисячі кілометрів”, — зазначив Юрій Ігнат.
За його словами, різноманітні системи ППО розташовані на околицях міст. Водночас далі від міст знаходяться мобільні вогневі групи. Водночас авіація перебуває в тих місцях, де кількість систем ППО менша.
“Міста захищені таким чином, щоб населений пункт взяти в кільце і по можливості засоби ППО розміщені якомога щільніше, щоб знищувати ворожі цілі. Якщо засоби ППО розмістити далі, то противник скористається прогалинами. Зараз немає іншого способу, як розміщувати засоби ППО ближче до населених пунктів”, — резюмував речник.
- Сили оборони Україні продовжують вести контрнаступальні дії на трьох ділянках фронту. Воїнам ЗСУ вдалося досягти обмежених успіхів, що сприяло переміщенню ворожих підрозділів.
- Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.