У Повітряних силах пояснили, чи може ППО збивати російські ракети подалі від житлових будинків
Джерело: національний телемарафон.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що ППО не може збивати російські БПЛА та ракети, якщо системи розташовані далі від житлових будинків. Перебазування систем за межами міста дозволить росіянам легше виявити прогалини в обороні.
“Засоби ППО різні – середнього та малого радіусу дії, є винищувальна авіація, а є мобільні вогневі групи. Те, що у нас зараз є, а це і старі радянські системи, і те, що нам надали партнери, його недостатньо, щоб ми взяли Україну в кільце ППО так, щоб миша не проскочила. Це неможливо. У нас величезна лінія фронту – майже 2,5 тисячі кілометрів”, — зазначив Юрій Ігнат.
За його словами, різноманітні системи ППО розташовані на околицях міст. Водночас далі від міст знаходяться мобільні вогневі групи. Водночас авіація перебуває в тих місцях, де кількість систем ППО менша.
“Міста захищені таким чином, щоб населений пункт взяти в кільце і по можливості засоби ППО розміщені якомога щільніше, щоб знищувати ворожі цілі. Якщо засоби ППО розмістити далі, то противник скористається прогалинами. Зараз немає іншого способу, як розміщувати засоби ППО ближче до населених пунктів”, — резюмував речник.
- Сили оборони Україні продовжують вести контрнаступальні дії на трьох ділянках фронту. Воїнам ЗСУ вдалося досягти обмежених успіхів, що сприяло переміщенню ворожих підрозділів.
- Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.