У Повітряних силах прокоментували нічний ракетний удар росіян по Одесі
Джерело: Ілля Євлаш в етері телемарафону
Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш прокоментував чергову ракетну атаку росіян по Одесі.
У ніч на 1 травня війська РФ атакували ракетами Одесу. По місту випустили три балістичні ракети “Іскандер-М”, які вдарили по густонаселених районах міста.
За словами Євлаша, росіяни обрали Одесу ключовою ціллю і тепер атакують місто так само як і Харків.
“Це черговий прояв кровожерливого обличчя російського терору”, – сказав речник.
Він додав, що метою цих атак є дестабілізація та залякування українців.
Євлаш зауважив, що окупанти атакують Одесу балістикою, яку важко перехопити та збити. Знищувати такі ракети можуть лише системи Patriot, яких потребує Україна.
ДОВІДКА: Уночі 1 травня війська РФ атакували ракетами Одесу. Унаслідок атаки загинуло троє осіб, ще троє зазнали поранень.
- Внаслідок атаки РФ по Одесі 29 квітня загинув проректор з питань навчально-інноваційного розвитку та економічної діяльності Міжнародного гуманітарного університету Борис Володимирович Васильєв.
Південнокорейські вчені розробили експериментальні контактні лінзи, які можуть передавати електричні сигнали через сітківку ока до ділянок мозку, пов’язаних із регуляцією настрою. Під час випробувань на мишах технологія продемонструвала здатність зменшувати прояви поведінки, схожої на депресію.
Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.
Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.
З 1 липня в 12 прикордонних населених пунктах Чернігівщини впровадять обовʼязкову евакуацію. Роблять це на запит військових.