У Раді підтримали звернення до Зеленського щодо позбавлення Бойка звання Героя України

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

Верховна Рада 19 грудня проголосувала за запит до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Юрія Бойка звання Героя України. Це рішення підтримали 232 народні депутати.

Юрій Бойко, колишній співголова забороненої проросійської партії ОПЗЖ, отримав це звання у 2004 році. Нагороду йому присвоїв другий президент України Леонід Кучма, обґрунтувавши своє рішення заслугами Бойка у “врегулюванні газових боргів перед Росією”.

Зазначимо, що цього ж дня парламентарі проголосували за відкликання нардепа Юрія Бойка з посади члена комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Що передувало?

Днями народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи. Бойко зауважив, що кілька років тому в Сполучених Штатах зносили памʼятники Христофору Колумбу – першовідкривачеві Америки.

Схоже, наші радикали взяли той самий курс і почали зносити памʼятники по країні, перейменовувати міста, забороняти людям говорити рідною мовою, забороняти їм ходити у ту церкву, в яку вони хочуть ходити. І ось сьогодні ми бачимо, що цей рух триває, що насильство над людьми триває, – заявив народний обранець.

Згодом Юрій Бойко заявив, що під “радикалами” він мав на увазі не чинну владу, а Петра Порошенка. Після цього фракція “Європейська Солідарність” виступила у Верховній Раді з вимогою позбавити мандатів Юрія Бойка й інших нардепів від забороненої ОПЗЖ.

Довідка: Юрій Бойко очолює депутатську групу “Платформа за життя та мир”, створену з колишніх членів ОПЗЖ. Він був міністром енергетики та вугільної промисловості, віцепрем’єром за Віктора Януковича, а також ключовим членом його Партії регіонів. Партію “Опозиційна платформа – за життя”, яку Бойко очолював разом з Вадимом Рабіновичем та Віктором Медведчуком, заборонили після початку російського вторгнення у 2022 році.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.