У Раді зареєстрували постанову про звільнення Галущенка з посади глави Міненерго

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

У Верховній Раді зареєстрували постанову №12403 про звільнення з посади міністра енергетики Германа Галущенка.

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

Перший автор Інна Совсун. Набрала постанова на себе три десятка підписів від депутатів з СН- Голос- ЄС- позафракційних. Прям Galushenko Connecting People, – написав нардеп Железняк.

Він також нагадав причини звільнення Галущенка:

  • системна корупція в енергетиці
  • ігнорування викликів на засіданні Парламенту та Комітетів/ ТСК
  • намагання протягнути корупційну схему «великого атомного будівництва»
  • провалена робота по захисту частини енергетичної інфраструктури
  • абсолютна втрата будь-якої репутації серед партнерів
  • відверта брехня та маніпуляції
  • абсолютно неприйнятна поведінка міністра сьогодні під час години запитань до уряду.

Далі процедура: розгляд в Комітеті – розгляд у залі. Звичайно будуть намагатися блокувати цю історію. Але не в перший раз маємо такий бій, – додав Железняк.

Зауважимо, приводом до цього став конфлікт у Верховній Раді.

Під час години запитань до уряду Совсун сказала, що партнери України з ЄС та США не підтримують добудову Хмельницької АЕС — такі повідомлення вона отримала від делегації Єврокомісії та Посольства США в Україні. Установи стурбовані неправдивою інформацією, що поширили в інфопросторі.

Галущенко у відповідь назвав представників Єврокомісії “клерками середньої ланки”.

“Коли слабка людина не має аргументів, вона переходить на особистості. Але проблеми починаються, коли ця слабка людина — міністр енергетики. (…) Сьогоднішня ситуація — свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами”, — вважає народна обраниця.

На платформі “Дія” відновлено можливість подачі заявок на гранти для власної справи, садівництва та тепличного господарства. Програма пропонує підтримку у вигляді фінансування, яке залежить від виду діяльності та розміру проєкту.

55-річна мешканка Бельгії Хільде Досогне встановила світовий рекорд, щоденно пробігавши марафон. Відтак за 366 днів жінка пробігла щонайменше 15 444 км.

Служба безпеки України затримала агентку РФ, яка планувала підрив адмінбудівлі одного з підрозділів ЗСУ та автівки, що знаходилася поруч.

Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі отримав від спортсменів понад 100 медалей із дефектами лише за кілька місяців після змагань. Проблема, пов’язана з якістю лаку, виникла на Паризькому монетному дворі, який відповідав за виробництво нагород.

Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.