У районі Роботине-Вербове точаться інтенсивні бої – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

ЗСУ продовжують наступати поблизу Бахмута та просунулися в західній частині Запорізької області. На лінії Роботине-Вербове точаться інтенсивні бої.

За даними українського Генштабу, 8 жовтня Сили оборони відбили російські атаки в районі Андріївки та Кліщіївки та в районі Богданівки.

Своєю чергою, російські підрозділи провели обмежені наземні атаки, щоб повернути втрачені позиції поблизу Бахмута, і, як повідомляється, досягли обмежених успіхів.

Також російські армійці продовжили наземні атаки на лінії Донецьк-Авдіївка та, за даними аналітиків, просунулися вперед.

Представник української Таврійської групи військ полковник Олександр Штупун зазначив, що українські сили відбили 20 російських атак у районі Авдіївки, Первомайського, Мар’їнки та Красногорівки.

Водночас він додав, що російські атаки у напрямках Авдіївки та Мар’їнки призначені для відволікання українських, щоб не допустити перекидання українських резервів на запорізький напрямок.

Окрім цього, ЗСУ продовжили контрнаступальні операції в західній частині Запорізької області та досягли обмежених територіальних успіхів на північ від Новопрокопівки.

Як зауважили експерти, на лінії Роботине – Вербове продовжуються інтенсивні бої. Вогнем російської артилерії було відбито дві українські диверсійно-розвідувальні групи на північний захід від Вербового.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.