У разі підписання мирного договору Україна вимагатиме відмови Росії від ядерної зброї

Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю Tagesspiegel

Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк висловив припущення, що в можливій угоді між Москвою та Києвом про закінчення війни має бути зафіксована відмова РФ від статусу ядерної держави.

Гаврилюк зауважив, що будь-яка війна закінчується за столом переговорів.

Думаю, що так буде й у цьому випадку. Підпишуть угоди — з одного боку коаліцією держав, які підтримують Україну, а з іншого — Росією. Цей документ повинен включати відмову Росії від ядерної зброї, тому що вона становить загрозу для всього світу, — наголосив посадовець.

Він додав, що мир можливий лише за повного звільнення України та повернення всіх її територій у межах 1991 року.

На запитання, чи вистачить у Києва сил та коштів, щоб протистояти Росії, Гаврилюк відповів, що “втома від війни виникає у тих, хто безпосередньо не переживає її”, нагадавши, що Україну обстрілюють щодня, особливо у прифронтових регіонах.

Водночас Гаврилюк висловив переконання, що Україна отримає всю необхідну підтримку, включаючи Taurus. Німеччина і Франція очолюють потужну коаліцію протиповітряної оборони для зміцнення протиповітряної оборони України, і Taurus може їх значно посилити.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.