«Застосування ядерної зброї в Україні вважатиметься нападом на НАТО» – республіканець Ліндсі Грем

Джерело: Ліндсі Грем/Twitter

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем відповів на заяву експрезидента РФ Дмитра Медведєва стосовно погроз застосувати ядерну зброю проти України у разі успішного контрнаступу ЗСУ.

Моїм російським друзям, які говорять про використання ядерної зброї в Україні: ви повинні розуміти, що це буде нападом на НАТО з огляду на близькість України до території Альянсу, – мовиться у дописі.

Грем додав, що “настав час протверезіти, усвідомити, що ваше варварське вторгнення в Україну не працює”. Відтак він закликав їх “піти і врятувати багатьох молодих росіян від безглуздої загибелі”.

Експрезидент РФ Дмитро Медведєв, який іноді порушував питання ядерного конфлікту через Україну, заявив 30 липня, що Москва “повинна буде застосувати ядерну зброю”, якщо контрнаступ Києва буде успішним. Він додав, що РФ “буде змушена відмовитися від власної ядерної доктрини за такого сценарію”.

31 липня речник Ради національної безпеки назвав цю риторику “безрозсудною та безвідповідальною”. Поки що США не бачать жодних ознак того, що Росія готується використовувати ядерну зброю, додав речник.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.