У Реєстрі збитків запустили Систему обліку немайнової шкоди

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.

Сьогодні створюємо умови для запуску Системи обліку інформації про немайнову шкоду, яка перебуватиме у віданні Міністерства соціальної політики, — зазначив глава уряду Денис Шмигаль.

Він додав, що насамперед мова про вбивства росіянами цивільних, про зниклих безвісти за особливих обставин, втрату дітьми своїх батьків, шкоду від внутрішнього переміщення.

Систему інтегрують з іншими реєстрами та базами.

Ми послідовно втілюємо в життя принцип “РФ заплатить”. Формуємо міжнародний компенсаційний механізм, у межах якого вже функціонує Реєстр збитків. У ньому відкрито дев’ять категорій, за якими українці можуть подавати заяви. Працюємо над тим, аби до кінця року відкрилися усі 45 категорій Реєстру збитків, — додав Шмигаль.

Зауважимо, раніше Реєстр збитків для України оголосив про відкриття нових категорій заяв для осіб, котрі постраждали від серйозних порушень внаслідок агресії Росії. Про це оголосили під час зустрічі на високому рівні між прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і Радою та Виконавчим директором Реєстру збитків для України.

Також Реєстр збитків відкрив категорію заяв щодо зникнення безвісти близького члена сім’ї.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.