У «Резерв+» частково відновили відстрочку після зламу реєстрів
Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко у Facebook
У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
“В Резерв+ відновлена послуга відстрочки для багатодітних батьків”, – зазначила вона.
Раніше Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри. Також у “Дії” вже відновили можливість для критичних підприємств бронювати військовозобов’язаних співробітників від мобілізації.
19 грудня відбулась наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції.
Хоча зараз триває процес відновлення надання послуг у додатку — у “Резерв+” також могли оформити відстрочку:
- люди з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення;
- студенти, аспіранти та докторанти, які здобувають освіту у послідовному порядку, наприклад, після бакалаврату — магістратуру, або після магістратури — аспірантуру.
Після відновлення повного доступу до послуг можна буде знову оформляти відстрочку. Для цього потрібно буде авторизуватися у застосунку “Резерв+” і подати запит. Система автоматично перевірятиме, чи має користувач право на відстрочку, після чого цей статус відображається в електронному військовому документі.
Відстрочка для людей з інвалідністю діятиме протягом року або до завершення терміну дії їхнього пенсійного посвідчення. Студенти та аспіранти отримують відстрочку до кінця дії воєнного стану та мобілізації.
“Резерв+” створили як інструмент для оновлення військових даних онлайн. Його запуск пов’язаний із новим законодавством, яке зобов’язало всіх військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років актуалізувати свої дані з травня 2024 року.
- У додатку “Армія+” додано п’ять нових електронних рапортів, що охоплюють ключові аспекти служби військових в Україні. Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко сказала, що нові функції в додатку будуть впроваджуватися щомісяця.
- З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.
11 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що масштабна пожежа, яка майже повністю знищила торговий центр Marywilska у Варшаві в травні 2024 року, була результатом підпалу, організованого російськими спецслужбами.
11 травня високопосадовці США повідомили про “значний прогрес” після дводенних торговельних переговорів із Китаєм у Женеві, натякаючи на досягнення угоди, яка може мати суттєві наслідки для глобальної економіки.