У «Резерв+» частково відновили відстрочку після зламу реєстрів

Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко у Facebook

У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.

“В Резерв+ відновлена послуга відстрочки для багатодітних батьків”, – зазначила вона.

Раніше Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри. Також у “Дії” вже відновили можливість для критичних підприємств бронювати військовозобов’язаних співробітників від мобілізації.

19 грудня відбулась наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції.

Хоча зараз триває процес відновлення надання послуг у додатку — у “Резерв+” також могли оформити відстрочку:

  • люди з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення;
  • студенти, аспіранти та докторанти, які здобувають освіту у послідовному порядку, наприклад, після бакалаврату — магістратуру, або після магістратури — аспірантуру.

Після відновлення повного доступу до послуг можна буде знову оформляти відстрочку. Для цього потрібно буде авторизуватися у застосунку “Резерв+” і подати запит. Система автоматично перевірятиме, чи має користувач право на відстрочку, після чого цей статус відображається в електронному військовому документі.

Відстрочка для людей з інвалідністю діятиме протягом року або до завершення терміну дії їхнього пенсійного посвідчення. Студенти та аспіранти отримують відстрочку до кінця дії воєнного стану та мобілізації.

“Резерв+” створили як інструмент для оновлення військових даних онлайн. Його запуск пов’язаний із новим законодавством, яке зобов’язало всіх військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років актуалізувати свої дані з травня 2024 року.

  • У додатку “Армія+” додано п’ять нових електронних рапортів, що охоплюють ключові аспекти служби військових в Україні. Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко сказала, що нові функції в додатку будуть впроваджуватися щомісяця.
  • З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.

Триває 1049-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 800 тисяч осіб.

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів та Міжнародний день дурної ходьби. Християни сьогодні вшановують Івана Хрестителя.

За даними синоптиків у вівторок, 7 січня, в Україні малохмарно та без опадів.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.