У резерві є вісім блоків ТЕС, але українців закликали «розумно споживати» електроенергію

Джерело: Міненерго

31 січня в енергосистемі не фіксується дефіцит електроенергії, оскільки у резерві доступні 8 блоків теплової електростанції (ТЕС). Водночас Міністерство енергетики закликало до “розумного споживання”.

“Дефіциту електроенергії в енергосистемі не зафіксовано. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також планується комерційний імпорт електроенергії”, – йдеться у повідомленні.

У резерві є вісім блоків теплової генерації, які можуть бути підключені до мережі у випадку необхідності. Система збалансована,  графіки відключень не використовуються, додали у відомстві.

З іншого боку, Міністерство енергетики підкреслило важливість зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (з 10:00 до 12:00 та з 17:00 до 19:00 години).

Також наголошено, що внаслідок бойових дій була знеструмлена повітряна лінія на Донеччині, що призвело до відключення підстанцій та безнапругового стану для домогосподарств.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.