У РФ банки більше не зможуть використовувати SWIFT для переказів усередині країни

Джерело: Інтерфакс

У Росії банки з 1 жовтня більше не можуть використовувати SWIFT для передачі фінансової інформації при переказах коштів у межах країни.

Згідно з вимогою центробанку РФ, відтепер банки зобов’язані передавати інформацію про перекази всередині країни тільки через Систему передачі фінансових повідомлень (СПФС), а також через власні банківські системи або послуги сторонніх російських компаній, що забезпечують передачу та зберігання інформації щодо фінансових повідомлень тільки на території РФ.

При цьому ця вимога не поширюється на транскордонні перекази, а також на випадки передачі інформації в межах платіжної системи з метою розгляду заяв клієнтів щодо операцій з використанням електронних засобів платежу.

Як розповіли у виданні, система передачі фінансових повідомлень з’явилася у відповідь на першу хвилю санкцій проти РФ у 2014 році, під яку підпала і низка банків.

СПФС – аналог SWIFT, який забезпечує передачу фінансових повідомлень як у Росії, так і її межами. СПФС за даними за перше півріччя 2023 року налічує 514 учасників, зокрема понад 130 нерезидентів, повідомляла перша заступниця голови ЦБ Ольга Скоробогатова.

ДОВІДКОВО. SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) – це система передачі фінансових повідомлень (платіжних доручень, довідкової інформації) для виконання транзакцій на ринку платежів, цінних паперів, похідних фінансових інструментів. Система об’єднує понад 11 тис. фінансових установ у понад 200 країнах. Низку російських банків, які підпали під санкції, вже відключено від SWIFT.

  • Згідно з даними товариства всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT, роль долара в міжнародних платежах зросла до рекордних 46% у липні.
  • 24 серпня міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.