У РФ затримали німецького режисера, автора фільмів про Литвиненка та Магнітського

Джерело: Deutsche Welle

Громадянин Німеччини російського походження режисер політичного документального кіно Андрій Некрасов був затриманий у Росії наприкінці серпня під час зйомок нового фільму.

Згідно з даними видання, режисер та письменник Андрій Некрасов був затриманий у Смоленській області 24 серпня. Він знаходиться в центрі утримання іноземних громадян. У 66-річного вихідця з РФ Некрасова є лише німецьке громадянство. У МЗС ФРН підтвердили, що з ним уже зв’язався представник посольства Німеччини в РФ.

За словами Некрасова, він знімав фільм у Смоленській області. Він пояснив, що відзняті кадри мали стати частиною дослідницького проєкту про Росію. Некрасов розповів, що його затримали співробітники ФСБ у цивільному, які стверджували, що він вів зйомку поряд із будівлею цієї спецслужби.

Невдовзі, за словами Некрасова, російський суд визнав його винним у порушенні адміністративної статті про “незаконну професійну діяльність”. Режисера засудили до арешту в центрі для утримання іноземців терміном до 90 діб, не зваживши на те, що режисер, як він стверджує, не знав, що поряд з місцем зйомки розташована будівля ФСБ і не планував її знімати.

Умови утримання в міграційному центрі, за словами Некрасова, майже не відрізняються від тюремних: жорстке ліжко, на вікнах грати, в камеру практично не потрапляє сонячне світло, прогулянок немає через ремонт на території. Також режисер поскаржився на погану вентиляцію та проблеми з диханням.

Довідка. Андрій Некрасов — автор фільмів “Недовіра” про вибухи житлових будинків у Москві 1999 року, “Бунт. Справа Литвиненка” про отруєння колишнього співробітника ФСБ у Лондоні, “Уроки російської” про російську агресію проти Грузії 2008 року та “Акт Магнітського — За лаштунками” про смерть юриста Сергія Магнітського у російському СІЗО.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.