У РФ заявили про масовану атаку БпЛА: є руйнування та постраждалі

Джерело: Букви

У ніч на 21 червня стратегічні об’єкти РФ атакували низкою безпілотників. Після атак виникли пожежі на Ільському НПЗ та поблизу аеродрому у Єйську. Є загиблий та постраждалі.

За повідомленням російського міноборони, цієї ночі силами ППО начебто було збито або подавлено понад сотню безпілотників.

Зокрема повідомляється про збиття/перехоплення 70 безпілотників над ТО Кримом та акваторію Чорного моря, 43 БпЛА над Краснодарським краєм та один БпЛА над Волгоградською областю. Окрім цього, повідомляється про знищення шести морських дронів у Чорному морі.

Попри повідомлення про відбиття атак, не обійшлось і без наслідків. В оперативному штабі Краснодарського краю повідомили про масовані атаки одразу на кілька районів – Темрюкський, Єйський та Сєвєрський.

У Темрюксьому уламки збитого БпЛА впали на гостьовий дім у селищі Волна. Обійшлось без постраждалих.

Окрім цього пошкоджено приміщення котельні поруч з автовокзалом у Краснодарі. Спершу місцева влада повідомляла про чотирьох постраждалих працівників. Згодом стало відомо, що один з них загинув.

У Сєвєрському районі БпЛА “впав” на територію Ільського НПЗ. За повідомленням місцевої влади, дрон “впав” на господарські споруди, внаслідок чого виникла пожежа на площі 50 квадратних метрів, яку оперативно погасили. Унаслідок атаки порань зазнали двоє осіб.

Оперштаб також прозвітував про відбуття атаки у Єйську, де розташований військовий аеродром. Влада запевняє, що обійшлось без наслідків. Водночас Telegram-канал “Крымский ветер” та OSINT-дослідник AvScanNZ пишуть про те, що на аеродромі видно щонайменше три сліди від пожеж.

 

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.