У РФ заявили про запуск «Кинжала» із Су-34 – експерти пояснили, чому це пропагандистське перебільшення

Джерело: український військовий портал Defence Express

У РФ почали стверджувати, що під час повномасштабної війни проти України “ВКС РФ” запустили ракету “Кинжал” із літака Су-34. Натомість українські експерти проаналізували  практичні характеристики ракети, деталізуючи спростування такої ймовірності.

Росіяни не надали підтвердження своїм заявам, однак зазначили, що екіпаж цього Су-34 вже нібито представлено до державних нагород.

Зауважується, що така заява росіян може звучати тривожно. Адже досі було відомо про те, що окупанти можуть запускати “Кинжали” тільки із МиГ-31К. Одначе, якщо пуск гіпотетично міг відбутись і з Су-34, це могло б означати розширення можливостей росіян у застосуванні цих ракет у війні проти України.

Водночас, якщо уважніше проаналізувати усі дані, стає очевидним, що заяви росіян про начебто пуск таких ракет із Су-34 можуть виявитись лише “пропагандистським перебільшенням”.

Аеробалістична ракета Х-47М2 “Кинжал”, або ж 9-А-7760 “Кинжал” має дві базові характеристики, які суттєво обмежують перелік потенційних носіїв – стартова маса у 4,2 тонни, та емпірично підтверджена залежність від швидкості літака-носія в момент запуску.

Зокрема, саме через ці характеристики росіяни обрали як носій для “Кинжалів” літак типу МиГ-31, який має максимальну швидкість польоту 3000 км/год, та заявлений показник бойового навантаження до 9 тонн.

Проте, навіть і в цьому випадку, щоб мати можливість запуску “Кинжала”, із МиГ-31 знімається майже усе “зайве” бортове обладнання, зокрема й включно із РЛС, і такий літак може підняти лише одну ракету Х-47М2, і не зафіксовано можливості брати на борт інший тип бойового навантаження, – мовиться у поясненні.

Джерело: МиГ-31К з ракетою “Кинжал”

Натомість у випадку із Су-34 характеристики виключають навіть теоретичну можливість бути носієм аеробалістичних ракет “Кинжал”. Для цього типу літаків максимальна заявлена швидкість польоту становить до 1900 км/год, максимальне заявлене бойове навантаження – до 8000 кг, але за умови повної заправки цей показник падає одразу до 4000 кг.

Тобто, зазначили експерти видання, зважаючи на характеристики швидкості та бойового навантаження, можна “як мінімум поставити під сумнів навіть теоретичну можливість російського Су-34 бути носієм ракет Х-47М2”.

Тому підсумуємо ще раз – заяви рашистів про можливий пуск “Кинжала” із Су-34 виглядають скоріше як пропагандистське перебільшення, – констатували у виданні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.