У РФ заявили про затримання підозрюваного у вбивстві генерала Кіріллова

Джерело: СК РФ

У Росії повідомили про затримання підозрюваного у вбивстві генерал-лейтенанта Ігоря Кіріллова та його помічника Іллі Полікарпова. Затриманий – громадянин Узбекистану.

За повідомлення Слідкому РФ, затриманий 1995 року народження підозрюється у скоєнні теракту, внаслідок якого загинули Кіріллов та Полікарпов.

Підозрюваного вже доправили до слідчого, де його допитали. Під час допиту він зізнався, що був “завербований українськими спецслужбами”.

“За їхнім завданням він прибув до Москви та отримав саморобний вибуховий пристрій. Він розмістив його на електросамокаті, який припаркував біля під’їзду житлового будинку, де мешкав Ігор Кіріллов”, – мовиться у повідомленні.

Також за версією СК РФ, підозрюваний орендував автомобіль каршеринг, щоб слідкувати за будинком Кіріллова. В автівці він нібито встановив камеру відеонагляду, яка в режимі онлайн транслювала до міста Дніпро момент підриву.

“Після того, як надійшов відеосигнал про вихід військових з під’їзду, вибухівка була дистанційно приведена ними у дію”, – мовиться у повідомленні.

За виконання завдання підозрюваному нібито запропонували 100 000 доларів та виїзд до будь-якої з країн Європи на постійне місце проживання.

ДОВІДКА: вранці 17 грудня на Рязанському проспекті у Москві, поряд з житловим будинком, підірвали російського генерал-лейтенанта, начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Ігоря Кіріллова.

Вибухівку заклали у самокат поряд з під’їздом та активували її дистанційно, коли Кіріллов разом зі своїм помічником виходили з під’їзду. Обидва загинули на місці.

Напередодні, 16 грудня, СБУ заочно повідомила про підозру Кіріллову.

Кіріллов вважався одним з розробників ТОС-2 “Тосочка” – вогнеметної системи з використанням снарядів з термобаричною чи запальною бойовою частиною.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кіріллов робив заяви про “мережу біолабораторій” в Україні.

У підриві Каховської ГЕС він звинувачував США, мовляв, так Пентагон намагався створити комах, які б переносили небезпечні хвороби – лихоманку Ебола, гепатит B, СНІД та гострий респіраторний синдром.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.