У РНБО прокоментували погрози Путіна атакувати Київ «Орєшніком»

Джерело: Андрій Коваленко/Телеграм

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони Андрій Коваленко прокоментував заяви глави РФ Володимира Путіна, наголосивши, що той вирішив зробити ставку на інформаційне залякування.

Путін відзначив, що залякування ракетою “Орєшнік” не мало потрібного йому ефекту, тому вирішив вдатися до нових погроз.

Путін бачить, що залякування “Кєдром”, більш відомим у медіа як “Орєшнік”, не спрацьовують так, як йому хотілося б. Тому він підвищує інформаційну складову цих залякувань словами про “центри ухвалення рішень”. Ставка виключно на інформаційний вплив і створення паніки, – пояснив Коваленко.

Глава ЦПД нагадав, що Росія у цьому продовжує дотримуватися своєї незмінної тактики із 2022 року. Тоді як реакція на це з боку демократичного світу має бути простою – посилення тиску на РФ. І додав: “мир через силу”.

Путін 28 листопада пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”.

З такою заявою він виступив на саміті ОДКБ.

За його словами, зараз російські Міноборони та генштаб обирають цілі на території України для нових ударів “Орєшніком”. Не виключено, що це будуть урядові будівлі у Києві.

Також на саміті очільник Кремля продовжив розхвалювати можливості ракети. До прикладу, він повідомив, що все, що опиниться в епіцентрі вибуху ракети, “розділиться на елементарні частинки, фактично, перетворюється на пил”.

Він додав, що ракета може вразити навіть найзахищеніші об’єкти, і ті, що розташовані на глибині.

Путін наголосив, що Росія почала серійне виготовлення “Орєшніка”, а аналоги цієї ракети за кордоном “з’являться нешвидко”.

За його словами, РФ завдаватиме ударів у відповідь на атаку західними ракетами по її території, зокрема й “Орєшніком”.

Вперше про атаку новою балістичною ракетою “Орєшнік” Путін повідомив 21 листопада, після того, як нею поцілили по Дніпру.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.

Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.

Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.

Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.

За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.