У РНБО відсутній список підсанкційних медіа та журналістів – відповідь на запит ІМІ
Джерело: Інститут масової інформації
Рада національної безпеки та оборони України у відповідь на запит ІМІ повідомила, що не має переліку медіа та працівників медіа, котрі перебувають під санкціями на підставі рішень РНБО та указів президента України.
У своєму запиті ІМІ просив надати список медіа, а також журналістів, блогерів, що перебувають під санкціями на підставі рішень РНБО та указів президента.
Натомість у Раді нацбезпеки відповіли, що запитувана інформація є “саме інформацією, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичного оброблення даних або яка потребує створення в інший спосіб”. Тоді як РНБО “не є розпорядником такої інформації”, пояснив заступник керівника служби забезпечення доступу до публічної інформації та зв’язків зі ЗМІ РНБО В. Москаленко.
Апарат Ради національної безпеки і оборони України не є розпорядником інформації за запитами стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб. Запитувана Вами інформація є саме такою, – мовиться у відповіді.
Зауважується, що ІМІ надіслав аналогічний запит до Офісу президента, водночас там повідомили, що його скерували до РНБО.
ІМІ нагадує, що, згідно з Законом України “Про санкції”, пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон № 8392 про створення Державного реєстру санкцій.
Нагадаємо, що документом передбачається, що інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, стосовно яких запровадили санкції, стане публічною.
Реєстр зокрема міститиме підстави для застосування санкцій, перелік санкцій, перелік підсанкційних осіб і відомості для їхньої ідентифікації.
- Згідно з чинним законодавством України, заборона на спілкування військових із журналістами немає.
- З початку повномасштабної війни за рік та сім місяців РФ скоїла 536 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.
- 17 травня у Києві презентували книгу “Україна: журналісти на передовій”, присвячена медійникам, котрі стали до оборони держави як на інформаційному фронті, так і на полі бою. Журналісти виступають у книзі у двох іпостасях — як автори і як герої оповідей.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.