У російському командуванні зароджується криза: в ISW розповіли, як це може вплинути на ситуацію на фронті
Джерело: ISW
Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російських військ і, ймовірно, продовжуватиме чистки. Криза в російському командуванні та відповідні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, негативно вплинуть на здатність армії РФ проводити тактичні наступальні дії на півдні України.
В Інституті вивчення війни нагадали про нещодавнє звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-полковника Івана Попова, а також командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії генерал-майора Володимира Селіверстова. За даними аналітиків, ці події вже призвели до проявів непокори серед командирів, яка, схоже, поширюється і на деяких їхніх солдатів.
На думку фахівців, такий кризовий період в армії РФ може погіршити російські можливості проводити тактичні наступальні операції на півдні.
Як повідомляється, оборонні операції противника на півдні України відбуваються за схемою, згідно з якою один ешелон російських військ уповільнює та деградує, атакуючи при цьому українські підрозділи, доки другий ешелон не контратакує з підготовлених оборонних позицій, щоб відбити наступ ЗСУ.
“Тактичні контратаки з підготовлених (і тому, ймовірно, відносно безпечних і придатних для оборони) позицій вимагають певного рівня мотивації та морального духу, який криза ланцюга командування може підірвати аж до провалу”, – йдеться у звіті.
Аналітики зазначили, що підрозділи 58-ї ООС та 7-ї дивізії ВДВ задіяні в обороні районів західної Запорізької області та, ймовірно, вже відчувають серйозні проблеми з моральним духом, що стало наслідком суперечок навколо їх звільнених командирів.
“Схоже, українські напади також відбуваються вздовж швів російської оборони між різними формуваннями та підрозділами в деяких районах, і проблеми з непідпорядкуванням і командуванням і контролем можуть призвести до відсутності згуртованості між цими підрозділами, що ведуть оборону. Нині ISW не спостерігав прямих ознак цих подій”, – підсумували фахівці.
- Сили оборони Україні продовжують вести контрнаступальні дії на трьох ділянках фронту. Воїнам ЗСУ вдалося досягти обмежених успіхів, що сприяло переміщенню ворожих підрозділів.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.