У російському командуванні зароджується криза: в ISW розповіли, як це може вплинути на ситуацію на фронті

Джерело: ISW

Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російських військ і, ймовірно, продовжуватиме чистки. Криза в російському командуванні та відповідні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, негативно вплинуть на здатність армії РФ проводити тактичні наступальні дії на півдні України.

В Інституті вивчення війни нагадали про нещодавнє звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-полковника Івана Попова, а також командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії генерал-майора Володимира Селіверстова. За даними аналітиків, ці події вже призвели до проявів непокори серед командирів, яка, схоже, поширюється і на деяких їхніх солдатів.

На думку фахівців, такий кризовий період в армії РФ може погіршити російські можливості проводити тактичні наступальні операції на півдні.

Як повідомляється, оборонні операції противника на півдні України відбуваються за схемою, згідно з якою один ешелон російських військ уповільнює та деградує, атакуючи при цьому українські підрозділи, доки другий ешелон не контратакує з підготовлених оборонних позицій, щоб відбити наступ ЗСУ.

“Тактичні контратаки з підготовлених (і тому, ймовірно, відносно безпечних і придатних для оборони) позицій вимагають певного рівня мотивації та морального духу, який криза ланцюга командування може підірвати аж до провалу”, – йдеться у звіті.

Аналітики зазначили, що підрозділи 58-ї ООС та 7-ї дивізії ВДВ задіяні в обороні районів західної Запорізької області та, ймовірно, вже відчувають серйозні проблеми з моральним духом, що стало наслідком суперечок навколо їх звільнених командирів.

“Схоже, українські напади також відбуваються вздовж швів російської оборони між різними формуваннями та підрозділами в деяких районах, і проблеми з непідпорядкуванням і командуванням і контролем можуть призвести до відсутності згуртованості між цими підрозділами, що ведуть оборону. Нині ISW не спостерігав прямих ознак цих подій”, – підсумували фахівці.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.