У російському командуванні зароджується криза: в ISW розповіли, як це може вплинути на ситуацію на фронті

Джерело: ISW
Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російських військ і, ймовірно, продовжуватиме чистки. Криза в російському командуванні та відповідні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, негативно вплинуть на здатність армії РФ проводити тактичні наступальні дії на півдні України.
В Інституті вивчення війни нагадали про нещодавнє звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-полковника Івана Попова, а також командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії генерал-майора Володимира Селіверстова. За даними аналітиків, ці події вже призвели до проявів непокори серед командирів, яка, схоже, поширюється і на деяких їхніх солдатів.
На думку фахівців, такий кризовий період в армії РФ може погіршити російські можливості проводити тактичні наступальні операції на півдні.
Як повідомляється, оборонні операції противника на півдні України відбуваються за схемою, згідно з якою один ешелон російських військ уповільнює та деградує, атакуючи при цьому українські підрозділи, доки другий ешелон не контратакує з підготовлених оборонних позицій, щоб відбити наступ ЗСУ.
“Тактичні контратаки з підготовлених (і тому, ймовірно, відносно безпечних і придатних для оборони) позицій вимагають певного рівня мотивації та морального духу, який криза ланцюга командування може підірвати аж до провалу”, – йдеться у звіті.
Аналітики зазначили, що підрозділи 58-ї ООС та 7-ї дивізії ВДВ задіяні в обороні районів західної Запорізької області та, ймовірно, вже відчувають серйозні проблеми з моральним духом, що стало наслідком суперечок навколо їх звільнених командирів.
“Схоже, українські напади також відбуваються вздовж швів російської оборони між різними формуваннями та підрозділами в деяких районах, і проблеми з непідпорядкуванням і командуванням і контролем можуть призвести до відсутності згуртованості між цими підрозділами, що ведуть оборону. Нині ISW не спостерігав прямих ознак цих подій”, – підсумували фахівці.
- Сили оборони Україні продовжують вести контрнаступальні дії на трьох ділянках фронту. Воїнам ЗСУ вдалося досягти обмежених успіхів, що сприяло переміщенню ворожих підрозділів.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.