У російському полоні перебувають 32 представники українських медіа – Мінкульт

Джерело: Мінкульт

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що станом на сьогодні в російському полоні перебувають 32 представники українських медіа.

Про це Ростислав Карандєєв розповів під час поїздки у Запорізьку область.

У межах поїздки т. в. о. міністра культури зустрівся з представниками місцевих медіа. Темою зустрічі стала підтримки регіональних медіа та повернення полонених медійників.

Під час зустрічі також порушили питання полонених журналістів. Відтак, Ростислав Карандєєв заявив, що, за даними міністерства, у полоні зараз перебувають 32 представники медіа. Він підкреслив, що наразі ведуться переговори щодо їхнього якнайшвидшого повернення.

“Відродження України починається з регіонів. Тому ми маємо вже зараз розпочати ці процеси, зокрема, залучаючи тих, хто транслюватиме це відродження, трактуватиме зміну і докладатиметься до формування критичного мислення у суспільства”, – зауважив в. о. міністра культури й інформаційної політики.

За його словами, Міністерство культури вже готує бюджетну декларацію на наступний рік, де буде акцент на фінансовій підтримці регіональних медіа, зокрема друкованих.

Т. в. о. міністра також прокоментував питання діяльності каналів телеграму та тіктоку. За його словами, наразі нараховано близько 350 ворожих телеграм-каналів, при цьому вже кілька десятків заблоковано.

  • У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин закликав максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів та підготовити компонент про відповідальність за злочини проти свободи слова у Міжнародному кримінальному суді.
  • З початку повномасштабної війни за рік та сім місяців РФ скоїла 536 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.