У російських аптеках виник дефіцит популярних антибіотиків

Джерело: The Moscow Times

У Росії виник дефіцит антибіотиків, таких як рокситроміцин, еритроміцин, кларитроміцин і азитроміцин. Відсутність ліків спостерігається в аптеках Дагестану, Чечні та в інших регіонах.

Зауважується, що не менш ніж у 25 регіонах Росії з аптечних полиць зникли препарати, що містять діючу речовину рокситроміцин. У 12 регіонах не виявилося ліків, у складі яких міститься еритроміцин, у шести – немає кларитроміцину, а у п’яти – азитроміцину.

Зокрема всіх чотирьох ліків немає в аптечних мережах Дагестану, Чечні, Кабардино-Балкарії, Карачаєво-Черкесії.

Згідно з даними аналітичної компанії RNC Pharma, за вісім місяців 2024 року в цивільний обіг введено менше упаковок препаратів з рокситроміцином, ніж за той же період минулого року: 10,3 тис. проти 11,04 тис. За січень-серпень до аптек доставили 787,7 тис. упаковок ліків з еритроміцином, тоді як минулого року за аналогічний період — 921,6 тис.

Зниклі з російських аптек антибіотики застосовуються для лікування різних інфекційних захворювань. Ці антибіотики призначають при лікуванні ангіни чи пневмонії. Також препарати широко використовуються для лікування інфекцій сечостатевої системи, шкіри та м’яких тканин. Крім того, їх призначають при хворобі Лайма.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.