У Росії готуються мобілізувати 40% підсудних
Джерело: росЗМІ
У міноборони РФ поінформували, що російська влада розпочала підготовку до масового відправлення підсудних на повномасштабну війну проти України.
Досі на фронт вербували лише підслідних та вже засуджених. Однак, наприкінці вересня держдума РФ одразу у другому та третьому читаннях ухвалила законопроект, який дозволяє забирати на фронт підсудних. Хоча президент РФ Володимир Путін ще не підписав закон, у СІЗО триває підготовка до того, щоб підсудних одразу відправити на війну, інформують російські адвокати.
Військовослужбовці, котрі займаються вербуванням на контракт, вже отримали відповідне завдання. Нині вони збирають інформацію, скільки підсудних придатні до військової служби та як багато серед них бажаючих укласти контракт.
З приблизно 60 тис. підсудних очікується забрати 40%, – зазначив співрозмовник. Так, може мовитися про приблизно про 24 тис. осіб. Це близько до цифри, яку називають адвокати. За їхніми даними, із кожного СІЗО, яких у Росії 210, планується відправити воювати близько 100 підсудних, сумарно близько 20 тисяч.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про осінній призов до армії, який триватиме з 1 жовтня по 31 грудня. На військову службу буде залучено 133 тисячі росіян.
- Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що Росія ніколи не зможе захопити українську столицю.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.