У Росії готуються мобілізувати 40% підсудних
Джерело: росЗМІ
У міноборони РФ поінформували, що російська влада розпочала підготовку до масового відправлення підсудних на повномасштабну війну проти України.
Досі на фронт вербували лише підслідних та вже засуджених. Однак, наприкінці вересня держдума РФ одразу у другому та третьому читаннях ухвалила законопроект, який дозволяє забирати на фронт підсудних. Хоча президент РФ Володимир Путін ще не підписав закон, у СІЗО триває підготовка до того, щоб підсудних одразу відправити на війну, інформують російські адвокати.
Військовослужбовці, котрі займаються вербуванням на контракт, вже отримали відповідне завдання. Нині вони збирають інформацію, скільки підсудних придатні до військової служби та як багато серед них бажаючих укласти контракт.
З приблизно 60 тис. підсудних очікується забрати 40%, – зазначив співрозмовник. Так, може мовитися про приблизно про 24 тис. осіб. Це близько до цифри, яку називають адвокати. За їхніми даними, із кожного СІЗО, яких у Росії 210, планується відправити воювати близько 100 підсудних, сумарно близько 20 тисяч.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про осінній призов до армії, який триватиме з 1 жовтня по 31 грудня. На військову службу буде залучено 133 тисячі росіян.
- Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що Росія ніколи не зможе захопити українську столицю.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.