У Росії можлива «банківська паніка» через нові санкції США – оглядач Bild
Джерело: Bild
12 червня міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків. Вашингтон також посилив покарання для іноземців за операції з ними. На “Мосбіржі” зупинено торги доларами та євро, на основі яких центробанк РФ раніше визначав курс валют.
Відтепер ЦБ РФ встановлюватиме курс за новою схемою та обіцяє, що торгівля валютою в Росії продовжиться. Однак акції Мосбіржі вже впали більш ніж на 15%.
13 червня у соцмережах почили ширити фотографії, як росіяни стоять у довгих чергах перед банками та обмінними пунктами у Москві та Санкт-Петербурзі, щоб зняти чи обміняти гроші. Також з’являються повідомлення, що в онлайн-додатках низки банків клієнти годинами не можуть отримати доступ до своїх рахунків, користувачі отримують повідомлення про помилку.
Як зазначає оглядач Bild, ці проблеми значно підривають довіру росіян до банків. Додається, що у Росії можлива “банківська паніка”, коли клієнти масово почнуть виводити гроші з рахунків.
Торговий майданчик, а також НКЦ і НРД внесені до SDN-list – найжорсткішого списку санкцій, що забороняє будь-які операції, повідомили в Управлінні з контролю за іноземними активами (OFAC).
Банк Росії підтвердив: “у зв’язку з запровадженням США обмежувальних заходів проведення біржових торгів та розрахунки поставних інструментів у доларах США та євро зупиняються”.
Також стало відомо, що 13 червня Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти Росії, зокрема проти кораблів тіньового флоту РФ, фінансових установ та постачальників, які підтримують російське військове виробництво, чим підтримала запроваджені Сполученими Штатами обмеження.
Раніше заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни.
- Країни Великої сімки та Європейський Союз вивчають способи натиснути на банки, які допомагають Росії уникати санкцій.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Три країни ЄС виступили проти запровадження санкцій щодо так званого “тіньового флоту” Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Греція, Кіпр і Мальта виступили проти рішення про посилення санкцій проти танкерів.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.