У Росії можлива «банківська паніка» через нові санкції США – оглядач Bild

Джерело: Bild

12 червня міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків. Вашингтон також посилив покарання для іноземців за операції з ними. На “Мосбіржі” зупинено торги доларами та євро, на основі яких центробанк РФ раніше визначав курс валют.

Відтепер ЦБ РФ встановлюватиме курс за новою схемою та обіцяє, що торгівля валютою в Росії продовжиться. Однак акції Мосбіржі вже впали більш ніж на 15%.

13 червня у соцмережах почили ширити фотографії, як росіяни стоять у довгих чергах перед банками та обмінними пунктами у Москві та Санкт-Петербурзі, щоб зняти чи обміняти гроші. Також з’являються повідомлення, що в онлайн-додатках низки банків клієнти годинами не можуть отримати доступ до своїх рахунків, користувачі отримують повідомлення про помилку.

Як зазначає оглядач Bild, ці проблеми значно підривають довіру росіян до банків. Додається, що у Росії можлива “банківська паніка”, коли клієнти масово почнуть виводити гроші з рахунків.

Торговий майданчик, а також НКЦ і НРД внесені до SDN-list найжорсткішого списку санкцій, що забороняє будь-які операції, повідомили в Управлінні з контролю за іноземними активами (OFAC).

Банк Росії підтвердив: “у  зв’язку з запровадженням США обмежувальних заходів  проведення біржових торгів та розрахунки поставних інструментів у доларах США та євро зупиняються”.

Також стало відомо, що 13 червня Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти Росії, зокрема проти кораблів тіньового флоту РФ, фінансових установ та постачальників, які підтримують російське військове виробництво, чим підтримала запроваджені Сполученими Штатами обмеження.

Раніше заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни.

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.