У Росії не змогли виконати імпортозаміщення медичного обладнання

Джерело: The Moscow Times

Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.

Зазначається, що уряд РФ поставив завдання: до кінця 2023 року збільшити частку російського обладнання у медзакладах до 29%, та за підсумками року, вона склала 25,4%.

“Щобільше, значна частина цього обладнання – це, наймовірніше, великовузлове складання з використанням іноземних деталей”, – зауважили у комісії з введення в експлуатацію медобладнання “Опори Росії”.

Тут додали, що РФ найактивніше виготовляє рентгенівські апарати, але й вони не обходяться без іноземних деталей. Також значну частину на ринку займають російські глюкометри, електрокардіостимулятори та апарати ШВЛ.

Водночас спостерігаються проблеми з російськими апаратами КТ і МРТ, оскільки в РФ просто немає їхнього імпортонезалежного виробництва.

Також РФ має проблеми з виготовленням апаратів гемодіалізу, відчувається нестача розробок та виготовлення у сфері мікроелектроніки, радіоелементів, гідравліки для медобладнання.

Немає й низки пластиків для виробів, хімічних і біохімічних елементів, є проблеми з випуском кабелів та механічних елементів, таких як медичні помпи.

Високотехнологічні медобладнання імпортозаміщенні лише частково.

“В деяких сферах це до 80%, а в деяких – лише на 20%”, – сказав директор російського виробництва унікальних емболізаційних часток та силіконових імплантів “Пластис-М” Олег Волков.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.