У Росії не змогли виконати імпортозаміщення медичного обладнання

Джерело: The Moscow Times

Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.

Зазначається, що уряд РФ поставив завдання: до кінця 2023 року збільшити частку російського обладнання у медзакладах до 29%, та за підсумками року, вона склала 25,4%.

“Щобільше, значна частина цього обладнання – це, наймовірніше, великовузлове складання з використанням іноземних деталей”, – зауважили у комісії з введення в експлуатацію медобладнання “Опори Росії”.

Тут додали, що РФ найактивніше виготовляє рентгенівські апарати, але й вони не обходяться без іноземних деталей. Також значну частину на ринку займають російські глюкометри, електрокардіостимулятори та апарати ШВЛ.

Водночас спостерігаються проблеми з російськими апаратами КТ і МРТ, оскільки в РФ просто немає їхнього імпортонезалежного виробництва.

Також РФ має проблеми з виготовленням апаратів гемодіалізу, відчувається нестача розробок та виготовлення у сфері мікроелектроніки, радіоелементів, гідравліки для медобладнання.

Немає й низки пластиків для виробів, хімічних і біохімічних елементів, є проблеми з випуском кабелів та механічних елементів, таких як медичні помпи.

Високотехнологічні медобладнання імпортозаміщенні лише частково.

“В деяких сферах це до 80%, а в деяких – лише на 20%”, – сказав директор російського виробництва унікальних емболізаційних часток та силіконових імплантів “Пластис-М” Олег Волков.

Міністерство із прав людини та справ споживачів Іспанії наклало штраф 107,8 млн євро на лоукостер Ryanair за зловживання.

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora. 

У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.

Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.