У Росії оборонця «Азовсталі» Сергія Михайленка засудили до довічного увʼязнення в Сибіру

Джерело: МІПЛ

У Росії оборонця “Азовсталі” Сергія Михайленка засудили до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму у Сибіру.

Фото: МІПЛ

У 2019 році він вступив до бригади “Азов”.

“Одного зимового вечора він написав мені, що їде з Харкова, де навчався, у Маріуполь. Навчальний рік був у розпалі, тому я не розуміла, чому він це робить, – розповідала його дружина Тамара.

“Я перевівся на заочне, хочу в “Азов”, – відповів тоді він.

Під час повномасштабного вторгнення він перебував на навчанні у Львівській області, однак вже 25 лютого 2022 року повернувся до рідного міста.

Востаннє Тамара розмовляла з Сергієм 16 травня 2022 року. Тоді він розповів їй про наказ покинути “Азовсталь”. 20 травня 2022 року він разом із побратимами вийшов з “Азовсталі” й потрапив у російський полон.

Після обміну військовополоненими звільнений побратим Сергія розповів, що його дуже часто водять на допити й намагаються звинуватити у злочинах проти мирного населення.

Правозахисники наголошують, що судові справи, які веде Росія веде проти українських військових, є порушенням права на справедливий суд, про що йдеться у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.