У Росії подвоїли авансові виплати тим, хто погодиться воювати проти України

Джерело: Reuters

Російський президент Володимир Путін підписав указ про подвоєння авансових виплат тим, хто погодиться піти на війну проти України. Цей крок, ймовірно, полегшить пошук добровольців для війни, проте створить дисбаланс у російській економіці.

Відтепер росіяни, які підпишуть контракт з армією, отримають аванс у сумі 400 000 рублів ($4 651). Щобільше, в указі мовиться, аби регіональна влада також видавала бонус добровольцям із місцевого бюджету, щонайменше такою ж сумою.

Мінімальні щомісячні виплати російським військовим, які беруть участь у війні проти України, становлять 204 000 рублів. Новий указ підвищує мінімальну річну зарплату у перший рік служби до 3,25 млн рублів (37 791 долара). А щомісячна зарплата офіцерів буде ще вищою та залежатиме від їхнього звання.

Новобранці, своєю чергою, отримуватимуть додаткові кошти за участь у штурмах чи знищення української військової техніки.

Раніше цього місяця мер Москви встановив авансовий внесок для мешканців російської столиці, які погодяться на участь у війні, у розмірі 1,9 мільйона рублів (21 777 доларів). Відтак москвичі за рік на війні отримуватимуть до 5,2 млн рублів.

Останні підвищення означають, що мінімальна зарплата російських контрактників, які воюють в Україні, перевищуватиме середню зарплату у РФ у понад три рази, а для москвичів мінімальна зарплата перевищуватиме середню більш ніж у п’ять разів.

Підвищення виплат допомагають Кремлю уникати запровадження загальної мобілізації. Проте деякі економісти стверджують, що підвищення виплат впливатимуть на економіку РФ.

Окрім високих зарплат, росіян “заманюють” на війну іншими “бонусами”, такими як звільнення від виплати відсотків за споживчими кредитами та державні гарантії щодо таких кредитів у випадку смерті військового.

Такі кроки заохочували тих, хто підписав контракт, брати споживчі кредити та сприяли постійному зростанню споживчого кредитування, попри те, що центральний банк РФ підвищив ключову відсоткову ставку, щоб охолодити економіку.

Російські офіційні особи кажуть, що цього року близько 190 000 осіб зголосилися воювати в Україні. Минулого року контракт підписали 490 000 росіян.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.