У Росії виник дефіцит бензину та дизельного пального – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Протягом останніх тижнів росіяни відчули локальну нестачу бензину та дизельного пального, проте це навряд чи пов’язано з війною.
За даними аналітиків, ймовірно, дефіцит спричинений низкою факторів, серед яких – короткострокове збільшення попиту в сільськогосподарському секторі, щорічне літнє обслуговування нафтопереробних заводів і доступні ціни на експорт.
Зазначено, що 21 вересня 2023 року Росія призупинила майже весь експорт дизельного пального та бензину для стабілізації внутрішніх ринків.
“Цей крок майже напевно ще більше обмежить постачання на глобальному ринку, маючи найбільший вплив на країни, які зараз залежать від постачання палива з Росії”, – йдеться в огляді.
- У тимчасово окупованому Криму загострюється гуманітарна криза, зокрема спостерігається нестача палива.
Володимир Путін схвалив оновлену ядерну доктрину, заявивши, що Росія може розглянути можливість використання ядерної зброї, якщо вона піддасться ракетним нападам за підтримки ядерної держави.
У Глухові на Сумщині знову зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по гуртожитку.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна вважає, що у випадку досягнення Дональдом Трампом мирної угоди між Києвом та Москвою, Європа повинна бути готова відправити війська в Україну для підкріплення домовленностей.
Цього тижня Білорусь проведе навчання поліціянтів перед президентськими виборами в країні в січні, щоб гарантувати запобігання “проявам екстремізму і тероризму”, повідомило міністерство внутрішніх справ країни у вівторок, 19 листопада.