У Росії виник дефіцит бензину та дизельного пального – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Протягом останніх тижнів росіяни відчули локальну нестачу бензину та дизельного пального, проте це навряд чи пов’язано з війною.

За даними аналітиків, ймовірно, дефіцит спричинений низкою факторів, серед яких –  короткострокове збільшення попиту в сільськогосподарському секторі, щорічне літнє обслуговування нафтопереробних заводів і доступні ціни на експорт.

Зазначено, що 21 вересня 2023 року Росія призупинила майже весь експорт дизельного пального та бензину для стабілізації внутрішніх ринків.

“Цей крок майже напевно ще більше обмежить постачання на глобальному ринку, маючи найбільший вплив на країни, які зараз залежать від постачання палива з Росії”, – йдеться в огляді.

Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.