У Росії заборонили Amnesty International: тепер за поширення її матеріалів можуть ув’язнити

Російська генеральна прокуратура визнала міжнародну правозахисну організацію Amnesty International “небажаною”, що фактично забороняє її діяльність на території РФ.
Відповідно до чинного законодавства, після такого рішення: Amnesty International повинна припинити будь-яку діяльність у Росії, а громадянам, які співпрацюватимуть з організацією або поширюватимуть її матеріали, загрожує кримінальне переслідування.
Зокрема, репост звіту Amnesty у соцмережах може стати підставою для реального ув’язнення.
Це вже не перший випадок тиску на іноземні неурядові організації: до списку “небажаних” у РФ вже внесено 223 структури, зокрема американське радіо RFE/RL (Радіо Свобода) та міжнародну екологічну організацію Greenpeace.
Довідка:
Amnesty International, заснована 1961 року, займається документуванням порушень прав людини у світі та захистом незаконно ув’язнених. Вона неодноразово звітувала про воєнні злочини Росії в Україні, звинувачуючи Москву у злочинах проти людяності. Також організація критикувала репресії всередині самої РФ, де за останні роки переслідувань зазнали тисячі активістів, журналістів та опозиціонерів.
Amnesty поки що публічно не прокоментувала заборону.
Водночас російська сторона заявила, що організація нібито “є центром підготовки глобальних русофобських проєктів, оплачених посібниками київського режиму”.
- У РФ скасували анонсований раніше “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, який мав відбутися в ніч на 19 травня.
Російська генеральна прокуратура визнала міжнародну правозахисну організацію Amnesty International “небажаною”, що фактично забороняє її діяльність на території РФ.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новообраним главою Румунії Нікушором Даном.
За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.
Данія офіційно оголосила 26-й пакет військової допомоги Україні на понад 560 млн євро. Пакет фінансується в межах військової підтримки Українського фонду та з Європейського фонду миру (EPF) і розрахований на 2025-2028 роки.
18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.