У Росії заочно засудили блогера до 8 років через відео про підрив Каховської ГЕС
Джерело: “Медіазона”
У Москві суддя Басманного районного суду Борис Сафарін заочно засудив блогера Олександра Шпака до восьми років колонії у справі про військові “фейки”.
Як розповіли у виданні, приводом для кримінального переслідування стало коротке відео, опубліковане в Інстаграмі після підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. У ньому Шпак заявив, що в руйнуванні греблі винні російські військові, які, на його думку, зробили це навмисно перед контрнаступом ЗСУ.
“Екологічна катастрофа, яку завдано Україні, — вона величезна. Після закінчення війни все, звичайно, буде відновлено в найкоротший термін. Ну, а для рашистів це ще й величезні репарації, які ляжуть на плечі не просто сьогоднішніх поколінь, а й наступних”, — прокоментував Шпак.
Кримінальну справу проти блогера порушили за півтора місяця після виходу ролика, 18 липня 2023 року. Перед цим йому п’ять разів виписували штрафи за адміністративною статтею про дискредитацію армії.
Вказано, що прокурорка Худякова вимагала для блогера 8,5 років колонії.
Повідомляється, що Олександр Шпак, якому зараз 45 років, під час життя в Росії був гостем ток-шоу на федеральних каналах, де розповідав про свої пластичні операції та татуювання. Блогер поїхав із Росії до Туреччини 2020 року.
Зараз, відповідно до інформації у соцмережах, він живе у США. Шпак регулярно критикує у своїх акаунтах повномасштабне вторгнення Росії в Україну та викладає кадри з наслідками бойових дій.
- Російський суд у четвер засудив Ксенію Кареліну, яка має подвійне громадянство США і Росії, до 12 років ув’язнення за звинуваченням у державній зраді. Вирок винесено після того, як суд визнав її винною у фінансовій підтримці української благодійної організації – вона задонатила близько 50 доларів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.