У Ростові засудили 23 бійців бригади «Азов»

Джерело: Медиазона

Суд у Ростові-на-Дону засудив 23-х українських військових, які у різні роки служили у бригаді “Азов”. 11 з них вже обміняли, тож вироки їм винесли заочно.

Звинувачення проти полонених українців ґрунтувалися на тому, що всі вони в різний час служили в “Азові”, висловлювали “негативне ставлення до російськомовного населення”, дотримувалися “проукраїнських радикальних поглядів”.

Деякі бійці обороняли Маріуполь та комбінат “Азовсталь”, інші на момент російського вторгнення вже залишили службу і їх затримали вдома або під час фільтрації.

Обвинувачення базується на тому, що рішенням Верховного Суду РФ “Азов” визнаний терористичною організацією.

До 22 років колонії суворого режиму засудили:

  • Ярослава Ждамарова,
  • Олександра Мероченця,
  • Микиту Тімоніна,
  • Олександра Мухіна,
  • Олега Тишкула,
  • Артура Грецького.

До 20 років ув’язнення засудили:

  • Олександра Ірха,
  • Артема Гребешкова.

До 17 років позбавлення волі засуджений Олег Міжгородський.

До 13 років колонії суворого режиму засуджений Олег Жарков.

19 та 23 роки позбавлення волі у колонії суворого режиму призначили Анатолію Грицику та Олексію Смикову.

Усі вони планують оскаржити вирок.

Одинадцятьом фігурантам справи, які повернулися в Україну в рамках обміну полоненими, вироки винесли заочно. Зокрема, Давида Касаткіна та Дмитра Лабінського заочно засудили до 23 років колонії суворого режиму.

13 років виправної колонії загального режиму отримали: Олена Бондарчук, Лілія Павріанідіс, Олена Аврамова, Ірина Могитич, Владислава Майборода, Марина Текін, Ніна Бондаренко. 14 років виправної колонії загального режиму призначили Лілії Руденко та Наталії Гольфінер. Жінок судили заочно, бо у вересні минулого року усіх дев’ятьох звільнили під час обміну полоненими. Повідомляється, що вісім жінок працювали кухарками в “Азові”, ще одна була керівницею продовольчого складу до січня 2022 року.

Щодо загиблого в ростовському СІЗО Олександра Іщенка справу закрили, тож вирок йому не винесли. У російських документах, які передали разом із тілом загиблого, вказано, що “причина смерті не встановлена”. За словами заступника командира бригади “Азов” Святослава Паламара, Іщенко помер у російському полоні внаслідок тупої травми грудної клітини.

За даними видання, у суді обвинувачені неодноразово заявляли про фальсифікацію їх свідчень, допити без адвокатів, принизливе звернення, відмову в медичній допомозі та тортурах.

“Я побачив мішки на головах, дроти на різних кінцівках тіла, зламані ребра, відбиті нирки, люди, забиті до смерті, голод понад рік, ніякої медичної допомоги, люди гнили, ноги, руки, воші, клопи, два рази душ за рік, у який ми сходили — пішли бруднішими, ніж прийшли, ще й побиті”, — сказав в останньому слові Микита Тімонін.

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.

Російські окупаційні війська почали атакувати міста України безпілотниками, використовуючи нову тактику. Українські захисники вже шукають способи протидіяти їй.

За повідомленням ЗМІ, міністр оборони США Піт Гегсет приводив свою дружину на дві зустрічі, де обговорювали конфіденційну інформацію з іноземними військовими колегами.

Ілон Маск намагається покращити імідж свого Департаменту урядової ефективності (DOGE) на тлі чимраз більшої критики.

Уряд Швеції доручив Збройним силам країни виплатити 80 мільйонів шведських крон (близько 7,2 мільйона євро) коаліціям у сфері розмінування та безпілотників у рамках формату “Рамштайн”.