У Румунії дозволили збивати дрони, котрі залітають на територію країни
Джерело: Digi24
Виконувач обов’язків президента Румунії Іліє Болоян підписав закон, який дозволяє збивати дрони, що незаконно потрапили у повітряний простір країни.
Окрім того, Болоян підписав закон, котрий регулює проведення військових місій і операцій на території Румунії у мирний час.
У вересні минулого року міністри оборони Румунії, Польщі та Латвії спільно підписали лист, де наголосили на потребі запровадити модель ротації сил протиповітряної оборони НАТО та посилити заходи зі стримування, розвідки й патрулювання на східному фланзі НАТО.
Вже у лютому цього року парламент країни підтримав проєкт закону, що дозволяє збивати дрони. І попри те, що представники партій “Альянс за союз румунів”, “Партія молоді” та SOS România намагалися заблокувати документи у Конституційному суді, їхнє звернення відхилили.
Прийняття законів посилило обороноздатність держави на тлі зростання загроз зокрема через атаки російських дронів, уламки яких неодноразово падали на румунську територію.
Раніше Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.
Також у ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.
- У Румунії заявили, що увечері 28 березня виявили фрагменти, схожі на безпілотник, на фермі поблизу річки Дунай і кордону з Україною.
- 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
- У Румунії розпочали розслідування за фактом прольоту трьох невідомих БпЛА над військовою авіабазою у ніч на 16 квітня.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.
Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.
Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.
Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.
19 травня польська митниця вилучила 5 тонн підсанкційних шин для літаків Boeing, котрі мали пройти транзитом через Білорусь до Росії.