У Румунії стартують навчання українських пілотів на винищувачах F-16

Джерело: DW
У понеділок, 13 листопада, у Румунії стартували навчання українських пілотів на винищувачах F-16. На військово-повітряній базі Фетешті відкривають Європейський навчальний центр.
Його відкриють міністр оборони Румунії Анджел Тилвар разом із нідерландською колегою Кайсою Оллонгрен. Центр розташовано за 150 кілометрів на схід від Бухареста.
Навчання українських пілотів триватимуть близько шести місяців.
Lockheed, яка виробляє винищувачі F-16, надала інструкторів і технічний персонал для проведення навчань.
- Нідерланди у вівторок, 7 листопада, відправили свої перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії для навчання українських пілотів.
- 2 листопада міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві з главою Міноборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Сторони зокрема обговорили надання F-16 та навчання українських пілотів.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.
Триває 1138-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 923 тисячі осіб.
Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.