У Ризі відбудеться благодійний проєкт, кошти з якого спрямують на допомогу українським військовим

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

До Дня Незалежності України з 24 по 29 серпня цього року в самому центрі Риги в Латвії відбудеться благодійний культурний проєкт “Ukraine. Residence of Freedom”, зібрані кошти з якого спрямують на допомогу українським воїнам, які зазнали поранень.

Понад 20 художників з України та Латвії, серед яких Monoconda, ASAKI, Дар’я Калашнікова, Ганна Богачук, Лінда Вілка, Those Guys Lighting, Рік Федс та інші вже об’єдналися у творчі тандеми, щоб представити свої роботи. Додатково організатори експонують роботи відомих українських фотографів – Віталія Юрасова та Мар’яни Шафро.

Зображення: Мінкульт

Роботи, які митці створюватимуть у межах резиденції, будуть представлені на аукціоні, доступному офлайн та онлайн. Усі зібрані кошти спрямують на розробку і реалізацію програми психосоціальної реінтеграції воїнів після поранень, якою опікуватиметься громадська організація “Волонтерська сотня”.

Місія заходу “Ukraine. Residence of Freedom” – об’єднати митців та людей з різних країн у їхньому прагненні до свободи. У програмі також гастрономічні перфоманси “Ціна Свободи”, які особисто розробляє продюсерка Ґундега Скудріня в колаборації з шеф-кухарями – Юрієм Ковріженком (Україна) та Еріком Дрейбанта і Мартіня Сірмо (Латвія).

Резиденція відбуватиметься на вулиці Яунаву “Rātes pasāža” та в приміщенні Ризької думи. Жителі та гості Риги протягом 26-29 серпня зможуть безоплатно відвідати захід, побачити творчий процес і взяти участь в кураторських екскурсіях та перформансах.

Довідково. Над проєктом працює міжнародна команда: Наталі Чижова (UA), Ґундега Скудріня (LV), Том Вайс (LV), Даша Біленко (UA), Алекс Морозова (UA) та інші.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.