У Саудівській Аравії чоловіка засудили до страти за твіти – HRW
Джерело: Human Rights Watch
31 серпня організація Human Rights Watch повідомила, що у Саудівської Аравії засудили чоловіка до смертної кари виключно на основі його активності в Twitter і YouTube.
В організації закликали скасувати вирок, який є “ескалацією придушення урядом свободи слова та мирного політичного інакомислення в країні”.
10 липня 2023 року Спеціалізований кримінальний суд Саудівської Аравії засудив Мухаммада аль-Гамді, вчителя на пенсії, за кілька злочинів, пов’язаних виключно з його висловленням думок в Інтернеті. Його засудили до смертної кари, використавши твіти, ретвіти та активність на YouTube як доказ проти нього.
На думку суду, аль-Гамді винний в “описі короля і наслідного принца у формі, що підриває релігію і право”, зв’язку з терористичною організацією та публікації фейків “з наміром вчинити терористичний злочин”.
Репресії в Саудівській Аравії досягли жахливої нової стадії, коли суд може винести смертний вирок лише за мирні твіти, — заявив експерт HRW Джої Ши, закликавши владу країни “відкинути цю пародію на правосуддя”.
Мухаммада аль-Гамді затримали в червні 2022 року, його помістили у в’язницю аль-Дахбан на північ від Джидди, де він перебував чотири місяці в одиночній камері і був позбавлений доступу до адвоката та контактів із родичами. Згодом його перевели до в’язниці аль-Хаїр в Ер-Ріяді.
Засуджений не вважає себе політичним активістом або правозахисником, натомість називає себе приватною особою, яка висловлює певне занепокоєння стосовно уряду Саудівської Аравії, зауважують у HRW.
Також повідомляється, що брат засудженого є відомим в Саудівській Аравії ісламським вченим та критиком уряду — Саїд бен Насер аль-Гамді, він проживає у вигнанні у Великій Британії.
- В Афганістані “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян.
- 8 червня в ЮНІСЕФ заявили, що глибоко стурбовані тим, що таліби витісняють міжнародні організації з освітнього сектору Афганістану.
- Талібан наказав припинити роботу салонам краси в Афганістані.
- 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.
У супермаркеті Івано-Франківська придбали булку, у якій виявили патрон. Поліція розпочала перевірку з цього приводу.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.
Піцерія в Англії братиме з клієнтів 122 долари, якщо вони захочуть додати у свою піцу ананас.
Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.
У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.