У Саудівській Аравії кількість загиблих паломників через спеку зросла до 1,3 тисячі

Джерело: CNN

У Саудівській Аравії кількість загиблих від спеки під час цьогорічного паломництва до Мекки (хаджу) зросла до щонайменше 1301 особи. Екстремальна спека сягала 51,8 градуса за Цельсієм і стала однією з основних причин смертей.

Згідно із заявою уряду, система охорони здоров’я вжила всіх необхідних заходів у зв’язку з численними випадками теплового удару, і деякі паломники все ще перебувають під медичним наглядом.

Ще однією причиною називають неофіційні паломництва — згідно з даними уряду, 83% загиблих не мали дозволу на здійснення хаджу. Ці люди пройшли великі відстані під прямими сонячними променями, без належного укриття або комфорту. Серед загиблих було також кілька літніх і хронічно хворих людей.

Саудівська влада вимагає, щоб кожен паломник придбав одну з 1,8 мільйона ліцензій на доступ до Мекки. Їхня вартість може сягати кількох тисяч доларів. Неліцензовані паломники зазвичай не користуються туристичними автобусами, де є кондиціонери та доступ до води і харчів. Нелегальний характер багатьох поїздок ускладнив процес ідентифікації загиблих.

Щороку десятки тисяч паломників намагаються здійснити хадж без офіційних віз, щоб заощадити гроші. Це більш небезпечно, оскільки вони не отримують доступу до кондиціонованих приміщень, які саудівська влада облаштувала за маршрутом хаджу.

Цьогоріч хадж відбувся з 14 по 19 червня. У ньому взяли участь понад 1,83 млн осіб.

Довідка. Хадж – один з основних обов’язків мусульманина. Цей ритуал забезпечує йому прощення всіх гріхів і досягнення вічного блаженства в загробному житті. За ісламськими канонами, кожен мусульманин зобов’язаний хоча б раз у житті здійснити хадж. Після цього ритуалу отримує право на почесне звання “хаджі”.

Участь у паломництві вимагає спеціальних дозволів, навіть від громадян Саудівської Аравії. За дотриманням цього правила суворо стежать сили безпеки королівства, які контролюють всі в’їзди до Мекки.

  • 19 червня було відомо, що під час щорічного паломництва (хаджу) до Мекки у Саудівській Аравії загинули щонайменше 500 осіб. Їхня смерть настала внаслідок спеки й тисняви.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.