У Сектора Газа створюють технократичний уряд під наглядом Трампа та «Ради миру»

Джерело: BBC.

Спеціальний представник США Стів Віткофф оголосив про початок реалізації другого етапу мирного плану президента Дональда Трампа. На цій стадії в секторі Газа розпочне роботу Національний комітет з управління (NCAG). До складу цього технократичного уряду увійдуть 15 осіб. Діяльність комітету контролюватиме спеціальна Рада миру під головуванням самого Трампа.

Основними завданнями фази є повна демілітаризація регіону та відновлення міської інфраструктури. Це включає роззброєння ХАМАС та всіх інших воєнізованих палестинських угруповань. Віткофф наголосив на важливості виконання всіх зобов’язань палестинською стороною. Зокрема, йдеться про повернення тіла останнього загиблого ізраїльського заручника.

“США очікують, що ХАМАС повністю виконає свої зобов’язання”, – попередив американський дипломат.

Він додав, що будь-яка відмова призведе до серйозних наслідків для угруповання. Перша фаза плану, що включала жовтневе припинення вогню та обмін полоненими, вже вважається виконаною. Тепер США фокусуються на встановленні стабільного цивільного порядку в анклаві.

Конфлікт у Газі розпочався після масштабного нападу бойовиків на Ізраїль у жовтні 2023 року. Тоді загинуло близько 1200 осіб, а сотні людей потрапили в полон. За даними місцевої влади, за час війни в Газі загинуло понад 71,4 тисячі людей. Новий план із 20 пунктів має на меті остаточно зупинити бойові дії та змінити систему управління територією.

Російські окупанти атакували FPV-дроном Нікополь у Дніпропетровській області. Унаслідок удару двоє людей загинули, ще 12 – дістали поранень.

Зоозахисна організація UAnimals подала заяву до поліції, аби з’ясувати всі обставини інциденту в Одесі, пов’язаного із побиттям собаки.

Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.

В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.