У секторі Гази залишаються заблокованими 13 тисяч співробітників ООН

Джерело: DW

9 жовтня офіційний представник Організації Об’єднаних Націй Стефан Дюжаррік повідомив, що близько 13 тисяч співробітників ООН нині залишаються у секторі Газа після того, як Ізраїль оголосив його блокаду.

Мовиться про співробітників Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA). Більшість із заблокованих – палестинці, близько 300 – громадяни інших країн, уточнив Дюжаррик.

Вони зосереджені на тому, щоб зробити все, що можливо, у межах своїх повноважень, аби допомогти місцевому населенню, – наголосив він.

У той же день UNRWA оголосило, що понад 137 тисяч осіб у ​​секторі Газа прийшли шукати захист в аварійні притулки ООН, які вже заповнені на 90%. В агентстві побоюються, що гуманітарна ситуація у секторі Гази продовжуватиме погіршуватися.

Нагадаємо, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили, що 900 ізраїльтян були вбиті з початку війни Ізраїлю та ХАМАС.  Крім того, на території Ізраїлю виявлено тіла 1500 бойовиків ХАМАС.

Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва було подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.