У секторі Гази залишаються заблокованими 13 тисяч співробітників ООН

Джерело: DW

9 жовтня офіційний представник Організації Об’єднаних Націй Стефан Дюжаррік повідомив, що близько 13 тисяч співробітників ООН нині залишаються у секторі Газа після того, як Ізраїль оголосив його блокаду.

Мовиться про співробітників Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA). Більшість із заблокованих – палестинці, близько 300 – громадяни інших країн, уточнив Дюжаррик.

Вони зосереджені на тому, щоб зробити все, що можливо, у межах своїх повноважень, аби допомогти місцевому населенню, – наголосив він.

У той же день UNRWA оголосило, що понад 137 тисяч осіб у ​​секторі Газа прийшли шукати захист в аварійні притулки ООН, які вже заповнені на 90%. В агентстві побоюються, що гуманітарна ситуація у секторі Гази продовжуватиме погіршуватися.

Нагадаємо, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили, що 900 ізраїльтян були вбиті з початку війни Ізраїлю та ХАМАС.  Крім того, на території Ізраїлю виявлено тіла 1500 бойовиків ХАМАС.

Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва було подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

Американський актор і режисер Шон Пенн набив татуювання у формі одного з державних символів України – герба.

В Україні зафіксували масові збої у роботі низки цифрових сервісів.

У ЦРУ підтвердили, що син заступниці директора відомства – 21-річний Майкл Глосс – загинув у російсько-українській війні у 2024 році.

За повідомленням ЗМІ, Сполучені Штати у приватному порядку запропонували гарантії безпеки для “коаліції охочих” – країн, які готові розгорнути свої війська в Україні у випадку підписання мирної угоди.

Президент США Дональд Трамп заявив про необхідність зустрічі між Україною та Росією на “дуже високому рівні” задля припинення війни.