У секторі Гази залишаються заблокованими 13 тисяч співробітників ООН

Джерело: DW

9 жовтня офіційний представник Організації Об’єднаних Націй Стефан Дюжаррік повідомив, що близько 13 тисяч співробітників ООН нині залишаються у секторі Газа після того, як Ізраїль оголосив його блокаду.

Мовиться про співробітників Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA). Більшість із заблокованих – палестинці, близько 300 – громадяни інших країн, уточнив Дюжаррик.

Вони зосереджені на тому, щоб зробити все, що можливо, у межах своїх повноважень, аби допомогти місцевому населенню, – наголосив він.

У той же день UNRWA оголосило, що понад 137 тисяч осіб у ​​секторі Газа прийшли шукати захист в аварійні притулки ООН, які вже заповнені на 90%. В агентстві побоюються, що гуманітарна ситуація у секторі Гази продовжуватиме погіршуватися.

Нагадаємо, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили, що 900 ізраїльтян були вбиті з початку війни Ізраїлю та ХАМАС.  Крім того, на території Ізраїлю виявлено тіла 1500 бойовиків ХАМАС.

Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва було подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.