У середині століття може статися колапс течії Атлантичного океану — дослідження

Джерело: ScienceDaily.

Вчені Копенгагенського університету дійшли думки, що колапс течії Атлантичного океану може виникнути приблизно у 2060 році. Наслідками цього стануть погодні зміни у різних регіонах планети, зокрема на Європу може очікувати холодніше майбутнє.

Розрахунки вчених суперечать останньому звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС). Дослідження проводили у співпраці вчені з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету в Копенгагені.

На їхню думку, течія може колапсувати, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться. Океанські течії перерозподіляють тепло, холод й опади між тропіками та північними частинами Атлантики.

Дослідники використали для перевірки даних статистичні інструменти та інформацію про температуру океану за останні 150 років. Вони встановили, що термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) між 2025 і 2095 роками може перестати працювати з 95% вірогідністю.

Ймовірніший сценарій, що це може відбутися через 34 роки, у 2057 році. Внаслідок цього почнеться потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.

Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя“, – зауважив професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.

Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко заявив, що готовий внести заставу за генерала Юрія Галушкіна, якого підозрюють у справі про неналежну оборону Харківщини.

У Києві 23 січня відбудеться благодійний перформанс SOUL. У ньому візьмуть участь український художник Анатолій Криволап та українсько-американська мисткиня Марина Мазепа, відома у світі своїм мистецтвом руху.

Компанія Coca-Cola значно знизила свої “добровільні екологічні цілі” щодо використання перероблених матеріалів.

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №560, яка стосується родичів зниклих безвісти. 

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.