У середині століття може статися колапс течії Атлантичного океану — дослідження
Джерело: ScienceDaily.
Вчені Копенгагенського університету дійшли думки, що колапс течії Атлантичного океану може виникнути приблизно у 2060 році. Наслідками цього стануть погодні зміни у різних регіонах планети, зокрема на Європу може очікувати холодніше майбутнє.
Розрахунки вчених суперечать останньому звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС). Дослідження проводили у співпраці вчені з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету в Копенгагені.
На їхню думку, течія може колапсувати, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться. Океанські течії перерозподіляють тепло, холод й опади між тропіками та північними частинами Атлантики.
Дослідники використали для перевірки даних статистичні інструменти та інформацію про температуру океану за останні 150 років. Вони встановили, що термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) між 2025 і 2095 роками може перестати працювати з 95% вірогідністю.
Ймовірніший сценарій, що це може відбутися через 34 роки, у 2057 році. Внаслідок цього почнеться потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.
“Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя“, – зауважив професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.